ارگاسم واژینال چیست؟

افسانه ارگاسم واژینال در سراسر جهان وجود دارد. با اینکه تحقیقات ثابت کرده اند تفاوتی در لذت ارگاسم واژینال و لذت ارگاسم کلیتورال وجود ندارد،‌ برخی علاقه مندند ارگاسم واژینال را تجربه کند. در این مقاله یاد می گیرید چگونه یک ارگاسم واژینال داشته باشید. با ما همراه باشید.اینکه بشنوید زنی به ارگاسم واژینال رسیده است، شاید پدیده نادری باشد ولی وجود دارند زنانی که ارگاسم واژینال را تجربه می کنند و تجربه ای است که ارزشش را دارد برای رسیدن به آن تلاش کنید. در مطالعه ای که در مجله The Journal of Sex and Marital Therapy منتشر شد، نشان داده شد که حدود ۳۷ درصد زنان آمریکایی برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک ناحیه کلیتوریس دارند. در همان مطالعه گفته شده است که تعداد زنانی که از تحریک واژینال به ارگاسم می رسند،‌کمتر از ۱ زن در هر ۵ زن است. آنگونه که از شواهد بر می آید، ارگاسم واژینال پدیده ای است که نیاز به تمرین،‌تمرکز، پوزیشن های عجیب و غریب دارد. به کمک این مقاله می توانید تمرین کنید چگونه به ارگاسم واژینال برسید.

۱٫ معاشقه بیشتری داشته باشید

معاشقه جزء بسیار مهمی در رابطه جنسی برای خانم ها به شمار می رود. زیرا رسیدن زنان به سطح آرامش مناسب برای برقراری رابطه جنسی طول می کشد. معاشقه هم می تواند به صورت فیزیکی باشد هم به صورت احساسی . بوسیدن، در آغوش کشیدن، دلنوازی کردن باعث آرامش زنان می شود و  باعث ترشح مایع لغزنده در واژن می شود که به رابطه جنسی کمک می کند. روان بودن مهبل در ارگاسم واژینال بسیار مهم است. یک مطالعه که اخیراق در مجله Sex Research  به چاپ رسید،‌نشان می دهد که مردان و زنان قبل از رابطه جنسی به حداقل ۱۸ دقیقه معاشقه نیاز دارند.

۲٫ در زمان مقاربت تحریک کلیتورال را فراموش نکنید.

کلیستوریس بخش جالبی از دستکگاه تناسلی زنان است که با تحریک و لمس آن زنان احساس خوبی پیدا می کنند و باعث  می شود بدن واکنش های جنسی بروز دهد.  اگر می خواهید شانس خود را برای ارگاسم واژینال بالا ببرید،‌لازم است کلیتوریس را مستقیما تحریک کنید.  مربیان جنسی توصیه می کنند تحریک کلیتوریس را با فشار و شدت های مختلف امتحان کنید و ببینید کدام یک پاسخ بهتری را برای شما دارد،‌چون در این زمینه زنان متفاوت هستند.

۳٫ برای تقویت عضلات کف لگن تمرینات کگل را انجام دهید.

اکثراً نام تمرینات کگل را شنیده اید،. با تقویت عضلات کف لگن می توانید شانس خود را برای رسیدن به ارگاسم واژینال افزایش دهید. زنانی که این تمرین را به صورت منظم انجام می دهند، به این نتیجه رسیده اند که نه تنها کنترل ادرار آنها بهتر شده است بلکه کیفیت رابطه جنسی آنها نیز بهتر شده است. تقویت عضلات کف لگن باعث تشدید انقباضات و افزایش خون رسانی  ناحیه تناسلی در حین رابطه جنسی و ارگاسم می شود که لذت رابطه جنسی و تحریک پذیری را افزایش می دهد.

۴٫ رسیدن به ارگاسم قبل از مقاربت

زنانی هستند که می گویند اگر قبل از نزدیکی از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم برسید، احتمال اینکه ارگاسم واژینال را تجربه کنید بیشتر است. این ادعا کمی عجیب به نظر می رسد. ولی امتحان کردنش ضرری ندارد. به گفته ی آنها با تجربه یک ارگاسم بدن گرم شده و تحریک پذیری بیشتری پیدا می کند.

۵٫ بهترین پوزیشن برای ارگاسم واژینال را پیدا کنید.

بهترین پوزیشن برای رسیدن به ارگاسم وازینال،‌پوزیشنی است که باعث تحریک بیشتر کلیتوریس شود. مربیان جنسی پوزیشن Doggy Style را پیشنهاد می کنند، چون در این پوزیشن آلت تناسلی فشار بیشتری را به کلیتوریس وارد می کند و احتمال ارگاسم وازینال بیشتر می شود.

Related image

۵ با شریک جنسی خود ارتباط برقرار کنید.

تمرینات کگل عضلات کف لگن را تقویت می کند. پوزیشن مناسب باعث تحریک بیشتر می شود . ولی اینها همه نکاتی است که شما را به لحاظ فیزیکی در شانس بالاتری از رسیدن به ارگاسم قرار می دهد. ارتباطه کلامی و احساسی خوب با شریک جنسی تان می تواند شما را به لحاظ روانی ارضا کرده و آرامش مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم را برای شما فراهم کند. یک ارتباط راحت و رک و بدون خجالت می تواند شانس شما را برای رسیدن به ارگاسم تا حد زیادی بالا ببرد.

شما باید در مورد پوزیشنی که دوست دارید یا حالاتی که دوست دارید و شما را تحریک می کند با شریک جنسی تان صریحا  صحبت کنید. اگر توقع داشته باشید شریک جنسی تان حدس بزند شما چه چیزی دوست دارید، باید بگوییم جز نا امیدی چیزی به ارمغان نخواهد داشت. پس خجالت را کنار بگذارید و در اتاق خواب خود با شریک جنسی تان بی پروا راجع به آنچه دوست دارید صحبت کنید. نباید خود را محدود به یک حالت کنید. برای خود محدودیت قائل نشوید و پوزیشن ها و حالات جدید را همواره امتحان کنید و در رابطه جنسی خود تنوع ایجاد کنید.

آیا نداشتن ارگاسم واژینال دلیلی بر ضعف است؟

اگر تمامی راه های بالا را امتحان کردید و باز هم ارگاسم واژینال نداشتید، بدانید که این مسأله بسیار طبیعی است. بسیاری از زنان از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند و متاسفانه چون کلیتوریس در خارج از واژن قرار دارد،‌در طول مقاربت تحریک نمی شود. نباید از اینکه ارگاسم واژینال ندارید خود را سرزنش کنید. این یک پدیده کاملا طبیعی است و لذت جنسی ارگاسم واژینال و ارگاسم کلیتورال تفاوتی ندارد.

معمولاً مقاربت به قدر کافی کلیتوریس را تحریک نمی کند که باعث ارگاسم واژینال شود.

منبع: FLO.HEALTH

ترجمه از گروه ترجمه و تأمین محتوای پرشین خاتون 

حتما بخوانید:

پس از رابطه جنسی چه کارهایی را انجام دهیم و چه بخوریم؟

بهترین ساعت روز برای برقراری رابطه جنسی

اشتباهاتی که زنان در رابطه زناشویی مرتکب می شوند!

۱۰ دلیل که کمبود عزت نفس در خانم‌‌ها در برقراری رابطه با آنها تاثیر می گذارد!

ارسال شده در 15 اسفند 1397 توسط صمیمی با موضوع زناشویی , سلامت , سلامت جنسی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است