ترفندی ساده و کارساز برای پیشگیری از عفونت ناحیه تناسلی

christian dating paul washer piper macarthur keith daniels site:youtube.com عفونت ناحیه تناسلی در میان زنان شایع است. اما این بیماری قابل پیشگیری و درمان است و جای نگرانی نیست. در این مقاله ترفندی ساده را برای پیشگیری از عفونت ناحیه تناسلی ارائه خواهیم داد.با پرشین خاتون همراه باشید .

پیشگیری از عفونت ناحیه تناسلی در زنان

 

با توجه به گزارش موسسه ملی دیابت و بیماریهای کلیوی و گوارشی، ۴۰ تا ۶۰ درصد از زنان در مدت زندگی خود حداقل یک بار مبتلا به عفونت و آلودگی مجرای ادراری می‌شوند و در یکی از هر چهار نفر آنها این عفونت بار دیگر تکرار می‌شود؛ مگر آن‌که برای جلوگیری از عفونت، روشهای احتیاطی در پیش گیرند.


به گزارش زی‌نیوز، مجرای موسوم به urethra (عضوی لوله‌مانند که به مثانه متصل است و ادرار از آن قسمت بیرون ریخته می‌شود)، در زنان کوتاهتر از مردان است و محققانی که این پژوهش تازه را انجام داده‌اند گفته‌اند که به دلیل کوتاهی همین مجرا، زنان در برابر ابتلا به عفونتهای دستگاه ادراری-تناسلی آسیب‌پذیرتر از مردانند.
http://gustavosylvestre.com/politica/la-columna-previsional-de-la-dra-barbara-shargorodsky-la-verdad-sobre-la-reparacion-historica/ «توماس ام. هوتون»، مدیر بالینی بخش بیماریهای عفونی دانشگاه میامی که در این مطالعه نقش داشته، گفت: «یک راه آسان و مطمئن برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت ناراحت‌کننده و آزاردهنده مجرای ادرار در زنان، نوشیدن آب است».

او افزود: «کوتاهی عضو متصل به مثانه در زنان باعث می‌شود باکتریها از رکتون و واژن به مثانه منتقل شوند و زنان بیشتر در معرض عفونت قرار گیرند اما نوشیدن مایعات بیشتر سبب افزایش میزان تخلیه باکتری از مثانه و همزمان، کاهش میزان غلظت باکتریهایی می‌شود که از ناحیه به مثانه وارد می‌شوند».
این محققان میزان عفونت باکتریائی ناحیه ادراری-تناسلی (UTIs) را در بیش از ۱۴۰ زنی بررسی کردند که در سنین قبل از یائسگی قرار داشتند. یافته‌ها نشان داد زنانی که روزانه آب بیشتری می‌نوشیدند، به طور متوسط ۱/۶ بار و زنانی که آب کمتری می‌نوشیدند ۳/۱ برابر بیشتر دچار آلودگی باکتریائی مجاری ادرار شده بودند.
به گفته هوتون، «اگر زنان دنبال راهی برای کاهش عود UTIs هستند، یک راه بسیار ساده، بر اساس شواهد موجود، افزایش میزان مصرف آب است که با افزایش نیاز به تخلیه سبب کاهش تجمع باکتریها در این مجاری می‌شود».

حتما بخوانید :

۸  هشداری که زنان باید در مورد سرطان تخمدان بدانند!

منبع: سلامت نیوز

ارسال شده در 19 شهریور 1397 توسط پریسا معینی با موضوع سلامت , سلامت جنسی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است