نکاتی برای تزیین دیوار ساده اتاق خواب

دغدغه های روزانه باعث می شود برای رسیدن به یک احساس خوب شب آرامی در کنار خانواده در فضایی آرام بگذرانیم. اهمیت داشتن یک اتاق خواب زیبا و جذاب کمتر از بقیه اتاق ها و حتی پذیرایی خانه نیست. باید همیشه سعی کنیم ایده هایی درست برای تزیین اتاق خواب داشته باشیم.با پرشین خاتون همراه باشید.

تزیین دیوار ساده

 

اتاق خواب فضایی برای خلوت کردن و رسیدن به آرامش برای هر فرد است و طبیعی استکه دکوراسیون آن از هر فضای دیگری در خانه مهم تر است.اتاق خواب شما بایدیک مکان آرامش بخش پس از یک روز طولانی باشد و از آنجایی که ما یک سومزندگی مان را صرف خوابیدن می کنیم، اختصاص دادن زمان برای افزایش کیفیت محل استراحتو اتاق خوابمان خیلی هم غیر منطقی به نظر نمی رسد. هیچ چیزی بیشتر از یک سرویس خوابمناسب با چیدمان زیبای پتو و بالش های نرم نمی تواند دکوراسیون اتاق خواب را تحت تاثیر قرار دهد.

ایده هایی برای تزیین دیوار ساده

اگر اتاق خواب شما حتی زمانی که هوا تاریک نیست، به شما حالت خواب آلودگی و کسالت می دهد،
وقت آن است که تغییری در اتاقتان ایجاد کنید. در حالیکه دیوارهای ساده و سفید همچنان جایگاه خاص خودشان
را در طراحی داخلی دارند، اگر خودتان ماهیچه های قوی برای انجام کار دارید و یا می توانید بودجه اى را براى
استخدام کسى کنار بگذارید، با ایجاد تغییراتی در دیوار اتاق خواب، یک فضاى کاملا جدید و متفاوت خلق کنید.
راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به دیوار اتاق خواب زندگی ببخشید. همه این راه ها به قلم مو
نیاز ندارند و بعضی از آنها قابل اجرا در خانه های اجاره ای نیز هستند.

دیوار اتاق خواب را با رنگ دکور کنید

تنها چیزی که نیاز دارید یک گالن رنگ، یک رولر و قلم مو است. یادتان باشد اگر می خواهیداز این کار نتیجه خوبی بگیرید، باید برای آماده سازی و تمیز کردن دیوارها وقت بگذارید.چه شما طراوت رنگ سفید را دوست داشته باشید، چه تازگی رنگ آبی و‌ یا به روز بودن رنگ خاکستری،یک لایه رنگ جدیدبلافاصله اتاق شما را روشنتر می کند. اگر برای یک تغییر اساسی آماده نیستید،یک رنگ خاص انتخاب و فقط دیوار پشت تختخواب را رنگ کنید.

انتخاب هایى غیر از رنگ کردن

اگر رنگ کردن انتخاب شما نیست، و یا مثلا در یک خانه اجاره اى هستید و نمی توانید رنگبزنید،انتخاب هاى دیگرى هم می توانید داشته باشید.

از کاغذ دیوارى برای تزیین دیوار اتاق خواب استفاده کنید

کاغذ دیوارى از زمان هاى بسیار قدیم، یعنى زمان مادربزرگ هاى ما، در خانه ها استفاده شده است.
چسباندن و کندن کاغذ دیواری هاى امروزى آسانتر از قبل و تنوع طرح و رنگ هاى آن بسیار زیاد است.
بر اساس سلیقه تان می توانید طرح هاى ساده یا شلوغ، کمرنگ یا پررنگ انتخاب کنید. می توانید همه دیوارهای اتاق خواب را با کاغذ دیوارى بپوشانید یا یک طرح و رنگ خاص و قوى را فقط براى یک دیوار انتخاب کنید.

 

ایده هایى براى استفاده از پارچه

باور کنید یا نه، می توانید براى پوشاندن دیوارهای اتاق خواب از پارچه به جاى کاغذ دیوارى استفاده کنید.همچنین اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون گرفتید و یا خواستید از آن خانه بروید، کندن پارچه نصب شده رویدیوار کار بسیار راحتی است و آسیبی به دیوار وارد نمی کند. یک پارچه کتانى سبک با طرح مورد علاقه تان پیدا کنید و با استفاده از چسب مایع حاوى نشاسته، آن را بر روى دیوار نصب کنید.

می توانید براى پوشاندن دیوارهای اتاق خواب از پارچه به جاى کاغذ دیوارى استفاده کنید

یک لحاف چهل تیکه آویزان کنید

اگر سبک های غیر رسمی و یا روستایی را دوست دارید، یک لحاف چهل تیکه زیباو شاید قدیمی را بالای سر تخت خواب و یا روی یک دیوار خالی بزرگ آویزان کنید.

 

اگر سبک های غیر رسمی و یا روستایی را دوست دارید، یک لحاف چهل تیکه آویزان کنید

برای تزیین دیوار اتاق خواب، فرش را امتحان کنید

اگر ایده لحاف را دوست نداشتید، از یک فرش یا گلیم استفاده کنید. فرش ها به همان اندازه که در کف خانه زیبا هستندو باعث ایجاد یک فضای غنی و گرم می شوند، روی دیوارها نیز فوق العاده و چشمگیر خواهند بود.

تزیین دیوار ساده

اگر ایده لحاف را دوست نداشتید، از یک فرش یا گلیم استفاده کنید

 

از برچسب های دیواری استفاده کنید

برچسب های دیواری دیگر فقط در مهدکودک ها و یا اتاق بچه ها استفاده نمی شوند. امروزه شما می توانیدبرچسب های زیبایی در طرح ها و رنگ های مختلف برای همه فضاهای خانه پیدا کنید؛ از طرح ساده تا پیچیده.از این برچسب ها استفاده کنید و یک نقاشی فوق العاده روی دیوار اتاق خواب خلق کنید.هیچ کدام از این ایده ها، عجیب و غریب و پرهزینه نیستند. استفاده از بیشتر آنها ساده و سریع است و خیلیاز آنها قابل اجرا حتی در خانه های اجاره ای هستند. بنابراین اگر دیوار اتاق ها تکراری شده اند و از نگاه کردن به آنها خسته شده اید، از وقت آزادتان در آخر هفته استفاده کنید و یک تغییراساسی در فضای به وجود آورید.این کار را با تزیین دیوار اتاق خواب شروع کنید.

تزیین دیوار ساده , از برچسب های دیواری استفاده کنید تا یک تغییر اساسی در فضای به وجود آورید

 

حتما بخوانید:

آموزش ساخت سبد با روزنامه

دیدگاه های خود را اب ما به اشتراک بگذارید.

منبع: نیک صالحی

ارسال شده در 22 مهر 1397 توسط شیرین خوش بین با موضوع سبک زندگی , نکات خانه‌داری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است