۱۰ فعالیت و بازی آپارتمانی جالب برای پرورش روح و جسم کودکان

با انجام این ۱۰ فعالیت در خانه به گسترش فعالیت‌های مغزی و جسمی کودک خود کمک کنید. از حرکت حیوانات گرفته تا مسابقات پوم پوم، این فعالیت‌ها برای هر سنی قابل اجراست.

 موانع ریاضی

این بازی با مقداری طناب و تعدادی کارت اعداد انجام می‌شود. آسان و سرگرم کننده، و برای راه اندازی کودکان بسیار مناسب است! اما این بازی چیزی بیش از یک بازی با  مانع محسوب می‌شود، زیرا بچه‌ها را در حالی که مسیر خود را از طریق رشته‌ها پیدا می‌کنند با کار بر روی تطبیق اعداد نیز به چالش می‌کشد.

 

فعالیت تقلید حرکت حیوانات برای بهبود ساختار مغز

از کودکان بخواهید حالت حرکتی حیوانات مختلف را انجام دهند، این کار به کشش بدن و بهبود ساختار مغز کمک می‌کند. فعالیت های حیوانات مانند راه رفتن اسب (یورتمه رفتن)، خزیدن کرم و حرکت عنکبوت برای عملکرد اجرایی مغز، تنظیم احساسات و تمرین مهارت‌های بدنی و حرکتی بسیار عالی و مناسب می‌باشند. این در حالی است که، کودکان فکر می‌کنند فقط یک بازی سرگرم کننده ست.

 

مسابقه ی پوم پوم

در این بازی کودکان می‌توانند با هم مسابقه بدهند و توانمندی‌های خود را به خوبی شکوفا کنند بازی پوم پوم فقط به ۳ چیز نیاز دارد: پوم – پوم ( پنبه‌های گلوله شده)، نی و رنگ نقاشی که این مورد اختیاری است.

 

تمرین با الفبا

با فلش کارت‌های الفبا، به همراه کودک خود می‌توانید تقریبا ۲۶ نوع فعالیت درون خانه انجام دهید.

بازی لی لی

با کمک کودکان یک روفرشی زیبا و هنرمندانه برای بازی لی لی مانند عکس زیر تهیه کنید و ساعت‌ها این بازی سرگرم کننده و جذاب را انجام دهید!

تهیه ی مهر پا با استفاده از پوشش‌های حباب دار

با استفاده از این پوشش‌های حباب دار یک جوراب برای کودک تهیه کنید و اجازه دهید کودک با استفاده از رنگ‌ها این فعالیت سرگرم کننده و جذاب را انجام دهد. یا اگر فکر می‌کنید این کار باعث شلوغی خانه می‌شود می‌توانید این کار را در محیط بیرون انجام دهید.

پینگ پنگ با بادکنک

میز پینگ پنگ نیاز نیست؟ بازی بسیار ساده ای است. برای این بازی بابشقاب کاغذی و چوب بستنی برای هر بازیکن یک راکت سبک بسازید و با استفاده از بادکنک به عنوان توپ، بازی را آغاز کنید.

حرکات موزون

با کودکان خود در هر سنی حرکات موزون (رقص) انجام دهید. مجموعه‌های صوتی که دارای آهنگ‌های حرکتی ریتمیک هستند تهیه کنید، این آهنگ‌ها برای کودکان سرگرم کننده و آنها را وادار به حرکت می‌کنند!

مسیر را دنبال کن

نوارهای رنگی همه چیز را برای تنظیم این فعالیت آسان کرده است به طوری که کودکان در اطراف خانه در مسیر‌های مشخص شده حرکت می‌کنند.  آنها می‌توانند وسایل نقلیه خود را درون این مسیر‌ها حرکت دهند، جست و خیز کنند، از روی مسیر‌ها بپرند و سرگرم شوند.

تقلید از راه رفتن حیوانات

آیا کودکان شما حیوانات را دوست دارند؟ آیا آنها دوست دارند راه رفتن حیوانات مورد علاقه خود را تقلید کنند؟ این بازی در حالی که آنها را به حرکت در می‌آورد، مغز آنها را نیز به فعالیت وا می‌دارد.

منبع: Parenting

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

 

ارسال شده در 28 آذر 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , فرزندپروری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است