علائم سوء تغذیه و راه های درمان آن

بدن نیاز به ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف بسیاری دارد که هم برای رشد و هم پیشگیری از بیماری‌ها حیاتی هستند. از این ویتامین‌ها و مواد معدنی اغلب به عنوان ریزمغذی یاد می‌شود. آن‌ها به طور طبیعی در بدن تولید نمی‌شوند، بنابراین باید آنها را از رژیم غذایی خود دریافت کنید.دراین مقاله با پرشین خاتون همراه باشید تا با علائم سوء تغذیه و روش درمان آن آشنا شوید .

سوء تغذیه: علائم و درمان آن

کمبود مواد مغذی یا سوء تغذیه زمانی اتفاق می افتد که بدن مقدار لازم مواد مغذی را از مواد غذایی جذب یا دریافت نمی‌کند. کمبودها می‌توانند به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی منجر شوند. این مشکلات می‌توانند شامل مشکلات هضم، اختلالات پوستی، رشد استخوانی ناقص یا بازماندگی از رشد و حتی زوال عقل باشند.
مقدار هر ماده مغذی که باید مصرف کنید بستگی به سن شما دارد. بسیاری از خوراکی‌هایی که از فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری می‌کنید مانند غلات، نان و شیر، برای جلوگیری از سوء تغذیه با مواد مغذی مورد نیاز غنی شده‌اند. اما گاهی اوقات بدن شما قادر به جذب مواد مغذی خاصی نیست حتی اگر آنها را مصرف کنید. کمبود در هر یک از مواد مغذی مورد نیاز بدن شما امکان پذیر است. در ادامه با پرشین خاتون  همراه باشید تا در مورد بعضی از موارد سوءتغذیه رایج و اجتناب از آنها اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

انواع موارد سوء تغذیه

کمبود آهن

یکی از شایعترینموارد سوء تغذیهدر سراسر جهان،کمبود آهناست. کمبود آهن می‌تواند منجر به آنمی یاکم خونی شود. آنمی اختلال خونی است که باعثخستگی، ضعف و انواع مختلفی از علائم می‌شود.

آهندر خوراکی‌هایی همچون سبزیجات برگ دار سبز تیره،گوشت قرمزو زرده تخم مرغ یافت می‌شود.آهنبه بدن شما کمک می‌کند تا گلبول قرمز تولید کند. هنگامی که دچار کمبود آهن هستید، بدن شما گلبول‌های قرمز کمتری تولید می‌کند.گلبول‌های قرمزیکه بدن تولید می‌کند، کوچک‌تر و ضعیف‌تر از سلول‌های خونی سالم هستند. همچنین کمتر قادر بهانتقال اکسیژنبه بافت‌ها و اندام‌های شما هستند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO)،بیش از ۳۰ درصداز جمعیت جهان دچار کم خونی هستند. بسیاری از این افراد به دلیل فقر آهن مبتلا بهکم خونیشده‌اند.

در واقع،فقر آهنتنها کمبود تغذیه‌ای است که هم در کشورهای توسعه یافته و هم کشورهای در حال توسعه شایع است.کم خونی فقر آهنبسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد که اکنون به عنوان یک بیماری همه گیر بهداشت عمومی شناخته شده است.

کمبود ویتامین A

ویتامین Aگروهی از مواد مغذی مهم برای سلامت چشم و عملکرد و سلامت تولید مثل درمردان و زناناست. همچنین نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت‌ها دارد.
به گفته سازمان جهانی بهداشت،کمبود ویتامین Aعامل اصلی نابینایی قابل پیشگیری در کودکان است. میزان مرگ و میر در میان زنان بارداری که دچارکمبود ویتامین Aهستند، نیز بالاتر است.

بتا کاروتنیک ماده مغذی است که به عنوانآنتی اکسیدانعمل می‌کند. این ماده در محصولات قرمز، نارنجی، زرد و سبز تیره یافت می‌شود. در صورت نیاز، بتا کاروتن می‌تواند بهویتامین Aدر بدن تبدیل شود.

برای نوزادان، بهترین منبع ویتامین Aشیر مادراست. برای تمام افراد، مصرف مقدار زیادی از خوراکی‌های حاوی ویتامین A بالا حائز اهمیت است.این خوراکی‌هاشامل موارد زیر می‌باشند:

شیر

تخم مرغ

سبزیجاتی با رنگ سبز، مانند کلم، کلم بروکلی و اسفناج

سبزیجاتی بارنگ نارنجیمانند هویج، سیب زمینی شیرین و کدو تنبل

میوه‌های قرمز مایل به زرد، مانند زردآلو، پاپایا، هلو و گوجه فرنگی

کمبود ویتامین (ویتامین B-1)

یکی دیگر از کمبودهای تغذیه‌ای رایجکمبود تیامیناست که به عنوان ویتامین B-1 نیز شناخته می‌شود. تیامین بخش مهمی از سیستم عصبی شما است. همچنین به بدن شما کمک می‌کند که کربوهیدرات را به عنوان بخشی از سوخت و ساز بدن به انرژی تبدیل کند.
کمبود تیامین می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

کاهش وزن

خستگی

گیجی

از دست دادن حافظه کوتاه مدت

کمبود تیامینمی‌تواند به آسیب عصبی و عضلانی نیز منجر شود و می‌تواند بر قلب تأثیر بگذارد.
کمبود تیامین بیشتر در افرادی دیده می‌شود کهبیش از حد الکلمصرف می‌کنند. الکل باعث کاهش توانایی بدن برای جذب تیامین، ذخیره تیامین در کبد و تبدیل تیامین به شکل قابل استفاده می‌شود. کمبود تیامین علت شایع سندرم Wernicke-Korsako است. این سندرم نوعی زوال عقل است.

بسیاری از محصولاتغلات صبحانه و حبوبات با تیامین غنی شده‌اند. سایر منابع خوب تیامینعبارتند از:

تخم مرغ

حبوبات

آجیل

دانه‌ ها

جوانه گندم

کمبود نیاسین (ویتامین B-3)

نیاسینیکی دیگر از مواد معدنی است که به بدن کمک می‌کند که مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند. نیاسین به عنوانویتامین B-3نیز شناخته می‌شود.
کمبود شدید نیاسین اغلب به عنوان پلاگرنامیده می‌شود. نیاسین در اکثر پروتئین‌های حیوانی و همچنین در بادام زمینی یافت می‌شود. در نتیجه، این وضعیت در کشورهای صنعتی یا درجوامع گوشتخوار، نادر است.
علائم پلاگرشامل اسهال، زوال عقل و اختلالات پوستی است. معمولاً می‌توانید آن را بارژیم غذایی متعادل و مکمل‌های ویتامین B-3 درمان کنید.

کمبود فولات (ویتامین B-9)

ویتامین B-9 به بدن کمک می‌کند کهگلبول‌های قرمز و DNAتولید کند. این ویتامین اغلب به عنوان فولات شناخته می‌شود. فولات به رشد مغز و عملکرد سیستم عصبی نیز کمک می‌کند.اسید فولیک، فرم مصنوعی فولات موجود در مکمل‌ها یا غذاهای غنی شده است.

فولاتبرای رشد جنین بسیار مهم است. این ویتامین نقش مهمی در تشکیل مغز و نخاع در حال رشد جنین ایفا می‌کند.کمبود فولاتمی‌تواند منجر به نقص‌های جدی زایمان، مشکلات رشد و یا کم خونی شود.

شما می‌توانید فولات را درخوراکی‌های زیرپیدا کنید:

لوبیا و عدس

میوه‌های مرکبات

سبزیجات سبز برگدار

مارچوبه

گوشت‌هایی نظیر گوشت مرغ

صدف خوراکی

محصولات غلات غنی شده

غلات سبوس دار

در حالی که لوبیاها می‌توانندمقدار زیادی فولاتداشته باشند، محتوای فولات در کنسرو لوبیا تقریباً نصف میزان لوبیا پخته شده و لوبیا خشک شده است.
بیشتر مردم به اندازه کافیفولاتدریافت می‌کنند. اما زنان باردار و زنان در سنین باروری گاهی اوقات برای بارداری سالم فولات کافی مصرف نمی‌کنند. موسسه ملی بهداشت (NIH) توصیه می‌کند که زنان باردار یا زنانی که ممکن است باردار شوند به منظور کمک بهپیشگیری از نقایص نوزاد، روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک یعنی بیش از مقدار فولاتی که از مواد غذایی به طور طبیعی دریافت می‌شود، مصرف کنند.
همچنین تحقیقات نشان می‌دهند که برخی افرادجهش‌های ژنتیکیدارند که از متالیزه شدن فولات یا تبدیل آن به فرمی که بدن بتواند استفاده کند، جلوگیری می‌کنند. در این موارد، در حالی کهمصرف فولاتممکن است کافی باشد، مکمل فولات متیلین ممکن است برای جلوگیری از کمبود آن ضروری باشد.

کمبود کوبالامین (ویتامین B-12)

ویتامین B-12نوعی ویتامین B است که مسئول کمک به بدن در ساخت سلول‌های خونی قرمز سالم می‌باشد. کمبود این ویتامین در میان افرادی با شرایط زیر شایع است:

گیاه خوار هستند.

جراحی معدهانجام داده‌اند.

بیش از ۶۰ سال دارند.

مبتلا به دیابت هستند ومتفورمین(گلوکوفاژ) مصرف می‌کنند.

دارای سابقه طولانی استفاده ازآنتی اسیدهامی باشند.

فاقدفاکتور طبیعیهستند.

فاکتور طبیعی یا ذاتی پروتئین حاملی است کهتوسط سلول‌های معدهترشح می‌شود. این پروتئین به ویتامین B-12 متصل می‌شود و آن را برای جذب به روده کوچک می‌برد. این روشی است که بدن را قادر به جذب و استفاده ازویتامین B12می کند.
مصرف کافی کلسیم در وعده‌های غذایی برای فاکتور طبیعی به منظور کمک بهجذب B12در روده کوچک ضروری می‌باشد.
کمبود این ویتامینممکن است باعث کم خونی پرنیسیوز شود. این نوع از کم خونی ناشی از کاهش توانایی جذب مؤثر B-12 است.کم خونی پرنیسیوزدر افراد مبتلا به اختلالات خودایمنی و بیماری‌های گوارشی یا التهابی شایع‌تر است.

علائم کمبود ویتامین B-12عبارتند از:

خستگی و ضعف شدید

سرگیجه

تنگی نفس

کاهش وزن

حالت تهوع یا از دست دادن اشتها

درد، قرمزی، یا تورم در زبان

پوست رنگ پریده یا زرد رنگ

کمبود ویتامین B-12که به مدت طولانی درمان نشده باقی بماند، ممکن است باعث آسیب برگشت ناپذیر به سیستم عصبی شود. علائم شدیدترعبارتند از:

دشواری در راه رفتن

ضعف عضلانی

تحریک پذیری

زوال عقل

افسردگی

از دست دادن حافظه

پزشک شما می‌تواند دستور دهدانواع آزمایشات خونرا برای بررسی کمبود ویتامین B-12 انجام دهید. آزمایشات خون موارد زیر را بررسی می‌کنند:

سطح ویتامین B12

اسید متیل مالونیک

آنتی بادی‌های فاکتور طبیعی

درمان می‌تواند به طرق مختلف انجام شوداز جمله:

افزایش منابع ویتامین B-12 در رژیم غذایی

مصرف مکمل‌های ویتامین B-12

تزریق ویتامین B-12

انتقال خون

ویتامین B-12به طور معمول در گوشت قرمز و محصولات حیوانی یافت می‌شود. منابع گیاهیعبارتند از:شیرهای گیاهی غنی شده و مخمر مغذی.

کمبود ویتامین D

براساس دانشکده بهداشت عمومی هاروارد،حدود ۱ میلیارد نفردر سراسر جهان به اندازه کافی ویتامین Dبه مصرف نمی‌کنند. افرادی که دارای پوست‌های تیره‌تر هستند، در معرض خطر بالایکمبود ویتامین Dقرار دارند. ویتامین D برایسلامت استخوان‌هاضروری است. این ویتامین به بدن کمک می‌کند تا سطوح مناسب کلسیم را برای تنظیم رشد دندان‌ها و استخوان‌ها حفظ کند.کمبود این ماده مغذیمی‌تواند منجر به رشد کم یا عدم رشد استخوان شود.پوکی استخوان، ناشی از کمبود کلسیم و ویتامین D، می‌تواند منجر به استخوان‌های اسفنجی و شکننده شود که بسیار راحت می‌شکنند.
ویتامین D تنها در بعضی از خوراکی‌ها به طور طبیعی یافت می‌شود.خوراکی‌های حاوی ویتامین Dشامل موارد زیر می‌شوند:

روغن‌های جگر ماهی

ماهی چرب

قارچ

زرده تخم مرغ

جگر

بسیاری از محصولات لبنی و شیرهای گیاهی باویتامین Dغنی شده‌اند. بهترین منبع ویتامین D نور خورشید است. بر طبق موسسه بهداشت عمومی، برخی تحقیقات نشان می‌دهند که ۵ تا ۳۰ دقیقه قرار گرفتندر معرض نور خورشیددر وسط روز دوبار در هفته بر روی صورت، سینه، گردن یا پشت می‌تواند به اندازه کافی ویتامین D شما را تأمین کند. اگر چه استفاده از کرم‌های ضدآفتاب توصیه می‌شود، اماکرم‌های ضد آفتاباز جذب ویتامین D نور خورشید از طریق پوست جلوگیری می‌کند. قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب برایجذب ویتامین Dبهینه چند دقیقه در مقابل آفتاب قرار گیرید.

کمبود کلسیم

کلسیم به بدن شما کمک می‌کند کهاستخوان‌ها و دندان‌های قویداشته باشید. همچنین به قلب، اعصاب و عضلات کمک می‌کند تا عملکرد خوبی داشته باشند.

کمبود کلسیمدر اغلب موارد فوراً علائم را نشان نمی‌دهد، اما در طول زمان می‌تواند به مشکلات جدی سلامتی منجر شود. اگربه اندازه کافی کلسیممصرف نکنید، بدن شما ممکن است از کلسیم موجود در استخوان‌ها استفاده کند. این امر منجر به از دست دادنتراکم استخوانیمی‌شود.

در حالی که بعضی از کارشناسان معتقدند کهکمبود کلسیمممکن است به توده استخوانی پایین و ضعیف شدن استخوان‌ها ناشی از پوکی استخوان مربوط شود، این موضوع جای بحث بسیار دارد. بر طبق سازمان جهانی بهداشت، شواهد از اهمیتکلسیم با ویتامین Dبرای سلامت استخوان در جمعیت‌های مسن‌تر حمایت می‌کنند. شواهد برای جمعیت‌های جوان‌تر ضعیف‌تر هستند.
همچنین پژوهش‌های جمعیتی سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهند که کشورهایی بامصرف کمتر کلسیممیزان بالایی بیماری‌های استخوانی ندارند. اما کشورهایی که میزان مصرف کلسیم بالاتر دارند،میزان بالای شکستگی‌های رانرا دارا هستند. در این کشورها، مانند امریکا، مصرف زیاد پروتئین و عدم ورزش کردن می‌تواند در وضعیت ضعیف کلسیم و سلامت استخوان نقش داشته باشند.
کمبود کلسیممی‌تواند منجر به تشنج و ریتم‌های غیر طبیعی قلب شود. این مشکلات حتی می‌توانند تهدید کننده زندگی باشند. زنان بعد از یائسگی به علت تغییر هورمون‌ها، از دست دادن تراکم استخوانی بیشتری را تجربه می‌کنند و در جذب کلسیم، مشکلات بیشتری دارند. بهترین منابع کلسیمعبارتند از:

محصولات لبنی مانند شیر،ماست و پنیر

توفو (غذایی که از دانه سویا تهیه می‌شود)

ماهی‌های کوچک با استخوان

سبزیجاتیمانند کلم پیچ و کلم بروکلی نیز کلسیم دارند. بسیاری از غلات و حبوبات با کلسیم غنی شده‌اند.

چه عواملی باعث سوء تغذیه می‌شوند؟

علل اصلی سوء تعذیه شامل رژیم غذایی ضعیف که فاقدمواد مغذی ضروریاست، بیماری یا داروهایی که جذب مواد مغذی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌باشند. بدن قادر است بعضی مواد مغذی را ذخیره کند، بنابراین تا زمانی که بدن برای مدت زمانی طولانی بدون مواد مغذی نماند،سوء تغذیهنمی‌تواند ایجاد شود.
شماری از بیماری‌ها و شرایط می‌توانند منجر به فقر آهن شوند. این مواردعبارتند از:

سرطان کولون

عدم تعادل باکتری‌های روده

بیماری کرون

بیماری سلیاک

بارداری نیز در صورتی که بدن آهن به جنین منتقل کند، می‌تواند موجب کمبود آهن در بدن، شود.
پژوهشگران ارتباطی بین عمل جراحی چاقی که باعث کاهش حجم معده برای رسیدن به کاهش وزن می‌شود وسوء تغذیه پیدا کرده‌اند.
افرادی که کاندیدعمل جراحی چاقیهستند، ممکن است از قبل به دلیل داشتن رژیم غذایی نامناسب، مواد مغذی کمتری داشته باشند. قبل و بعد از جراحی، برای تنظیم یکبرنامه تغذیه‌ای کامل، با پزشک و متخصص تغذیه صحبت کنید.

علائم سوء تغذیه چه هستند؟

علائم سوء تغذیه بستگی بهفقدان ماده مغذی مشخصدارد. با این حال، شماری از علائم عمومی را ممکن است تجربه کنید. این علائم می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

پوست رنگ پریده

خستگی

ضعف

مشکل تنفسی

هوس‌های غذایی غیر معمول

ریزش مو

دوره‌های سرگیجه

یبوست

خواب آلودگی

تپش قلب

احساس ضعف یا خستگی

افسردگی

سوزش و بی حسی مفاصل

مشکلات قاعدگی، مانند تأخیر در دوره‌های قاعدگی یا دوره‌های قاعدگی بسیار سنگین

تمرکز ضعیف

ممکن استتمام این علائم یا فقط گروهی از آنها را تجربه کنید.

در طول زمان،اکثر افرادبا علائم سازگار می‌شوند. این مسئله می‌تواند موجب شود وضعیت بدون تشخیص بماند. اگر دوره‌های طولانی مدت خستگی، ضعف یا تمرکز ضعیف را تجربه می‌کنید، باپزشک خودمشورت کنید. این علائم می‌توانند نشانه‌ای از شروع یک کمبود جدی باشند.

سوء تغذیه چطور تشخیص داده می‌شود؟

در صورتی که پزشک بهسوء تغذیهمشکوک باشد، در مورد رژیم غذایی و عادات غذایی شما سوالاتی خواهد پرسید. پزشک در مورد علائمی که تجربه می‌کنید می‌پرسد. اگر دوره‌اییبوست یا اسهالرا تجربه کرده‌اید، یا اگر خون در مدفوع شما وجود داشته است حتماً به پزشک اطلاع دهید.
سوء تغذیهممکن است در آزمایشات معمولی خون، از جمله شمارش کامل سلول‌های خونی (CBC)، نیز تشخیص داده شود. در اغلب موارد پزشکانکم خونیرا با همین روش شناسایی می‌کنند.

سوء تغذیه چطور درمان می‌شود؟

درمان سوء تغذیه بستگی به نوع و شدت کمبوددارد. پزشکتان متوجه خواهد شد که چقدر کمبود شدید است و مشکلات طولانی مدت ناشی از کمبود مواد مغذی چه هستند.
پزشک قبل از تصمیم گیری در مورد طرح درمان، ممکن است آزمایشات بیشتری برای بررسی اینکه آیاآسیب دیگریوجود دارد یا خیر، انجام دهد. علائم معمولاً هنگامی که رژیم غذایی صحیح دنبال شود یا مکمل‌های مواد مغذی بهبرنامه غذاییافزوده شوند، از بین می‌روند.

تغییرات غذایی

پزشک در موارد کمبود جزئی ممکن است توصیه کندعادات غذایی خودرا تغییر دهید. به عنوان مثال، افراد مبتلا به کم خونی فقر آهن باید گوشت، تخم مرغ، گوشت طیور، سبزیجات و حبوبات بیشتری دررژیم غذایی خودداشته باشند. اگر اختلال شما شدیدتر باشد، پزشک ممکن است شما را به متخصص تغذیه ارجاع دهد. متخصص تغذیه ممکن است توصیه کند به مدت چند هفتهبرنامه غذایی خودرا در دفترچه‌ای یادداشت کنید. هنگامی که مجدداً به متخصص تغذیه مراجعه می‌کنید، دفترچه شما را بررسی خواهد کرد و هر تغییری را که باید انجام دهید شناسایی می‌کند.
معمولاً،به طور منظمباید به متخصص تغذیه مراجعه کنید. در نهایت ممکن است یک آزمایش خون برای تأیید اینکه دیگر دچار کمبود و سوء تغذیه نیستید، انجام شود.

مکمل‌ها

دستورالعمل‌های تغذیه‌ای رسمی توصیه می‌کنند کهبیشتر مواد مغذی خودرا از مواد غذایی دریافت کنید. در بعضی موارد ممکن است نیاز به مکمل یا مولتی ویتامین داشته باشید. ممکن است ضروری باشد کهمکمل اضافیبرای کمک به بدن خود برای جذب مکمل‌ها، مانند مصرف کلسیم و ویتامین D با یکدیگر، مصرف کنید.
دفعات مصرف و دوز مکمل بستگی به شدتکمبود مواد مغذیدارد. پزشک یا متخصص تغذیه می‌تواند شدت کمبود را تعیین کند. قبل از مصرف مکمل‌های غذایی، بهپزشک خودمراجعه کنید.

تغذیه وریدی

در موارد بسیار شدید، مانند مواردی کهکمبود مواد مغذیبه داروهای خوراکی و یا ویتامین‌ها پاسخ نمی‌دهد، ممکن است ضروری باشد که مواد مغذی را به صورت تزریقی، یا از طریق رگ‌ها یا عضلات دریافت کنید. این کار می‌تواندخطر عوارض جانبیرا در پی داشته باشد. این روش معمولاً در بیمارستان انجام می‌شود.
برای مثالتزریق آهنممکن است باعث ایجاد عوراض جانبی از قبیل موارد زیر شود:

لرز

کمر درد

سرگیجه

تب

درد عضلانی

غش کردن

در موارد نادر، حتی می‌تواند باعثواکنش شدید آلرژیکشود.
زمانی که تحت درمان قرار می‌گیرد،پزشک شمامی‌تواند برای اطمینان از موفقیت درمان آزمایش خون مکرر انجام دهد. ممکن است نیاز باشد تا زمانی کهسوء تغذیهبرطرف شود در بیمارستان بمانید.

آیا سوء تغذیه سبب بروز مشکلات طولانی مدت خواهد شد؟

اکثر مشکلات ناشی از سوء تغذیه زمانی کهدیگر کمبودینداشته باشید، متوقف می‌شوند. اما در برخی موارد ممکن است آسیب پایداری داشته باشید. این مسئله معمولاً زمانی اتفاق می افتد که کمبود شدید و طولانی مدتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال،کمبود طولانی مدت تیامینمی‌تواند با عدم رشد و یا افسردگی همراه باشد. سوء تغذیه در کودکان می‌تواند جدی باشد و بهپیامدهای منفی پایداریمنتهی شود.
اگرعلائمیرا تجربه می‌کنید و نگران هستید که مقدار کافی مواد مغذی به دست نمی‌آورید، با پزشک خود صحبت کنید. پزشکان می‌توانند در موردرژیم غذایی با شماصحبت کنند و به شما کمک کنند که متوجه شوید آیا بایدتغییراتی در رژیم غذاییخود شروع کنید یا مصرف مکمل‌ها را آغاز کنید یا خیر.

حتما یخوانید :

راهنمای تغذیه در دوران بارداری

نکات تغذیه ای برای افراد دیابت نوع ۲

    دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید .

منبع : راستینه

ارسال شده در 8 مهر 1397 توسط شیرین خوش بین با موضوع سلامت

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است