ویژگی های شخصیتی افراد روان رنجور مطیع

معمولا افراد مطیع دوران گذشته خود را در شرایط دردناکی گذرانده اند و به همین دلیل در برابر بسیار از مشکلات تسلیم می شوند، در ادامه با ویژگی های افراد روان رنجور آشنا می شوید.با پرشین خاتون همراه باشید.

 

۵ ویژگی روانی و شخصیتی افراد مطیع و رنجور

افراد مطیع معمولا گذشته دردناکی دارند که باعث می شود به این شکل باشند و نخواهند ایستادگی کنند تا از رنج های دیگر جلوگیری کنند ، افراد مطیع معمولا صدایشان را بالا نمی برند، خودشان را در جایگاه دوم قرار می دهند و در برابر هرچیزی که افراد مقتدر و زورگو از آنها مطالبه می کنند ، تسلیم می شوند. اگرچه، این طرز رفتار گاهی اوقات می تواند، این افراد را به سمت روابط مضر و ناسالم هدایت کند در نهایت، می توانند قربانی شوند با این وجود ، تغییر این رفتار خیلی پیچیده است.
ویژگی افراد روان رنجور
همانطور که در این بخش از پرشین خاتون می خوانید این، به این دلیل نیست که این افراد نمی خواهند مطیع بودن را متوقف کنند، بلکه به این دلیل است که تجربیات گذشته آنها باعث شده اند که ویژگی های روانی خاصی را کسب کنند که نمی توانند به راحتی از آنها رها شوند.

ویژگی های افراد روان رنجور

۱- افراد مطیع روان رنجور ، جسور نیستند:

افراد مطیع،احتیاجات و خواسته هایشان را ا,لویت بندی نمی کنند در عوض، همیشه احتیاجات و خواسته های دیگران را در ارجعیت قرار می دهند. کمبود جسارت باعث می شود که به طور مثال ،در کارهای گروهی ، موقعیت دوم را قبول کنند ، همه اینها به علت تقلای آنها برای بیان نظراتشان است. اگرچه آنها آرزو می کنند که بتوانند این کار را انجام دهند، ولی خجالتی هستند و خود را دست کم می گیرند. آنها فکر می کنند که عقایدشان در نظر گرفته نمی شود و در نهایت به عقاید خود نیز شک می کنند.

۲- گذشته افراد روان رنجور سرشار از درد است:

افراد مطیع ، لزوما اینگونه متولد نشده اند ،ولی در عوض در مسیر تجربیاتی قرار گرفته اند که کم کم باعث شده اند خود را دست کم بگیرند و به انسان کنونی تبدیل شوند. دوران کودکی که والدین در آن روابط ناسالم دارند یا دوران نوجوانی که با زورگویی مداوم پر شده است ، دلایل بیشتر از کافی هستند که فرد نقش یک انسان مطیع را انتخاب کند.
اعتماد به نفس پایین و عدم امنیت باعث می شود احساس بی مصرفی داشته باشند و خود را در برابر خواسته های دیگران قرار دهند این مساله برای آنها سالم نیست ،زیرا در طولانی مدت آنها را در معرض زیان قرار می دهد.
 

۳- افراد روان رنجور مطیع از هر گونه تضاد اجتناب می کنند:

ما هرگز یک فرد مطیع را نمی بینیم که به دنبال تضاد و ناسازگاری باشد در مقابل، آنها به هر نحوی از آن اجتناب می کنند. تضاد آنها را عصبی می کند، شاید به این دلیل که تجربیات گذشته را به یاد آنها می آورد. مشکل اینجاست که برای دوری از تضاد ، سرشان را پایین خواهند آورد ، چیزی که مایل نیستند می پذیرند و به خود مقامی که لایق آن هستند را نمی دهند ، اجتباب از تضاد یا بحث باعث خستگی شدید آنها می شود.

۴- افراد روان رنجور مطیع دوست ندارند ، جلب توجه کنند:

برخی ممکن است آن را با خجالتی بودن اشتباه بگیرند، ولی در حقیقت، این روشی برای ناشناخته بودن و ایستادگی نکردن است. افراد روان رنجور مطیع ، در مورد طرز فکر دیگران نسبت به خودشان ، اضطراب شدیدی را تحمل می کنند به همین دلیل است که آنها به روش خیلی گسسته ای عمل می کنند. این روش تضمین می کند که آنها از هر موقعیتی که باعث تحقیر آنها می شود یا احتمالا باعث ایجاد تضاد می شود، اجتناب می کنند.
 

۵- معمولا از نظر احساسی وابسته هستند:

افراد روان رنجور مطیع، اغلب بیش از حد به دیگران فکر می کنند و خیلی در معرض احتیاج به دیگران برای حمایت شدن ، قرار دارند بنابراین، خیلی طبیعی است که به یک رابطه وابسته که دیگران به زندگی آنها معنی می دهند و از آنها محافظت می کنند، برسند. حتی ممکن است در روابط سوء استفاده نیز وجود داشته باشد با وجود اینکه ممکن است طرف مقابل با آنها به درستی رفتار نکند ،ولی در ذهنشان با خود فکر می کنند که حداقل کسی را دارند. درست همین دیدگاه است که باعث می شود در معرض اذیت و آزار در رابطه قرار گیرند.
  • آیا با یک فرد روان رنجور مطیع در تماس بوده اید؟
  • آیا شما یک فرد روان رنجور مطیع هستید؟
تغییر راه از یک فرد مطیع بودن ، امکان پذیر است ولی به تلاش زیاد و آگاهی از اتفاقاتی که در جریان است، نیاز دارد در نهایت، یک فرد مطیع ، رنج زیادی را تحمل می کند.
حتما بخوانید :
  دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید
منبع: نمناک

ارسال شده در 21 شهریور 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , سلامت , سلامت روان , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است