دوخت دستگیره قلبی شکل برای آشپزخانه

خانم ها روحیات حساسی و لطیفی دارند و معمولا این روحیه را در فعالیت های روزانه بروز می دهند. به همین علت است که دستگیره قلبی شکل را می توان در خانه های بسیاری مشاهده کرد. امروز روش دوخت یک دستگیره قلبی شکل را با هم مرور می کنیم. دوختن این مدل دستگیره آسان است.با پرشین خاتون همراه باشید.

دستیگره قلبی برای آشپزخانه

مراحل دوخت دستگیره قلبی شکل

مرحله ۱

 

برای درست کردن این دستگیره، به ۲ رنگ پارچه ی مختلف، پشم شیشه ( یا هر بافت نرم و چند لایه ی دیگر ) و نوار اریب ( می توانید از نوار پارچه ای نازک هم استفاده کنید ) نیاز دارید.

بنابراین، روی کاغذ، الگوی قلب را – به اندازه ی مناسب برای دستگیره – رسم کنید. بعد از برش دور الگو، آن را روی پارچه ها منتقل کنید ، سه قلب را از یک پارچه و یک قلب را از پارچه دیگر دربیاورید. دو تا از قلب ها را از وسط تا کنید و از روی خط موربی که ذر الگو مشخص شده، برش بزنید.

مرحله ۲

از پشم شیشه هم یک قلب ببُرید. ( البته اگر پشم شیشه نازک باشد،لازم است ۲ -۳ تا قلب دربیاورید. ) سه لایه قلب ( پارچه، پشم شیشه، پارچه) را روی هم قرار دهید.

مرحله ۳

حالا باید تکه های کوچک تر را آماده کنید. ما ابتدا دو لایه را روی هم گذاشتیم و دور تا دورشان را کوک زدیم؛ بعد نوار اریب را مثل تصویر، به لبه های مورب هر کدام از تکه ها دوختیم و تکه ها را روی سه لایه قلب – مرحله ی قبل – گذاشته و همه رو با سوزن ته گرد به هم وصل کرده و بعد دور تا دورشان را دوختیم.

مرحله ۴

 

حالا باید دور تا دور قلب های به هم دوخته شده را هم نوار اریب بدوزید. اگه نوار اریب نداشتید، همان طور که در تصویر این مرحله نشان داده شده، از پارچه ی سفید، نواری به عرض ۴ سانتی متر ببرید. بعد آن را از وسط تا کنید و اتو بزنید.  دوباره هر لبه ی دو سانتی متری نوار را به سمت داخل تا کنید و اتو بزنید تا نواری مثل نوار اریب و به عرض ۱ سانتی متر داشته باشید.

مرحله ۵

 

در آخر – و بعد از اینکه نوار اریب یا نوار پارچه ای رو دور تا دور قلب دوختید – یک بندینک برای آویزان کردن دستگیره درست کنید.

منبع : kardasti.net

ارسال شده در 15 شهریور 1397 توسط صمیمی با موضوع مطالب خواندنی , نکات خانه‌داری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است