خانم هایی که به ارگاسم نمی رسند بخوانند!

حدود ۱۰ درصد از خانم‌ها در هنگام رابطه جنسی  به ارگاسم نمی‌رسند. با این حال تنها تعداد محدودی از این افراد برای درمان مشکل ارگاسم زنان اقدام می‌کنند. ما در این مقاله خبر‌های خوبی را برای خانم‌ها خواهیم داشت: به ارگاسم رسیدن قابل یادگیری است. با ما همراه باشید.

باورهای اشتباهی وجود دارد که رواج پیدا کرده اند، به این فرضیه های اشتباه ترتیب اثر ندهید.

buy the stars lyrics ۱. زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند، سردمزاجند!

این باور اشتباه است. این باور که زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند سرد مزاج هستند، احتمالا از تئوری فروید اقتباس شده که معتقد بود، فقط زنانی که ارگاسم واژنی دارند، از سلامت جنسی برخوردارند و به ارگاسم رسیدن از طریق تحریک ناحیه کلیتوریس نشانه وجود یک اختلال اعصاب و روان است. امروزه این باور کاملا رد شده است. زنی که از تحریک ناحیه کلیتوریس به ارگاسم می‌رسد، به طور حتم نوعی از ارگاسم را تجربه کرده و اصلا سردمزاج نیست. به زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند، اما میل به برقراری رابطه زناشویی دارند نیز در اصطلاح طبی سردمزاج نمی‌گویند.

 

http://worksgmbh.de/index.php/tag/geographiekenntnisse ۲. زنان یا به ارگاسم واژینال می‌رسند یا به ارگاسم ناحیه کلیتوریس

این باور اشتباه است. نباید زنان را به دو گروه تقسیم کرد.گرچه بیشتر زنان ارگاسم ناحیه true blood sexo کلیتوریس را تجربه می‌کنند و اندکی ارگاسم واژینال، ولی زنانی هم هستند که تجربه رسیدن به هر ۲ ارگاسم را دارند.

 

site de rencontre femme actuelle ۳. برخی زنان هرگز به ارگاسم نمی‌رسند

این باور اشتباه است. شاید به جای آنکه بگوییم برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند، بهتر است بگوییم به ارگاسم نزدیک می‌شوند.ممکن است زنی در ۳۰ سالگی ارگاسم را تجربه نکرده باشد، اما در ۳۲ سالگی به آن برسد.گاهی نیز زنی با همسر اول خود هرگز به ارگاسم نمی‌رسد، اما در ازدواج دوم این حس را تجربه می‌کند. زیرا رسیدن زن به ارگاسم تا حد زیادی به رفتار مرد و تصویرهای ذهنی که او خلق می‌کند، بستگی دارد.

در اینجا راهکارهایی را برای تسهیل ارگاسم برای شما آورده ایم. با بکار بستن راهکارهای زیر تا حد زیادی می توانید احتمال به ارگاسم رسیدن را بالا ببرید.

گام اول در رسیدن به ارگاسم : تنش بالا

نوع تنشی که به خانم‌ها کمک می‌کند تا به ارگاسم برسند تنش عضلانی است. برخی از زنان به اشتباه فکر می‌کنند که، چون آرامش در هنگام رابطه جنسی مهم است پس باید فقط در آرامش دراز بکشند و هیچ واکنشی از خودشان نشان ندهند. اما آنچه که به اثبات رسیده است این است که داشتن تنش عضلانی اغلب برای به ارگاسم رسیدن امری الزامی است. بهتر است خانم‌ها یاد بگیرند که برای به ارگاسم رسیدن به مقدار متوسط و متعادلی از تنش عضلانی در ساق پا، پا، شکم و باسن نیاز دارند. بسیاری از زنان گزارش می‌دهند که برای به ارگاسم رسیدن، بیشترین عضلاتی که تحت تنش قرار می‌گیرند عضلات قسمت پایین لگن می‌باشند. در واقع این عضلات همان‌هایی هستند که برای کنترل جریان ادرار و یا قطع کردن جریان ادرار در وسط ادرار کردن مورد استفاده قرار می‌گیرند (انقباض آگاهانه این دسته از عضلات را ورزش کگل می‌نامند)

یک سوال دیگر: ارتباط بین منقبض کردن این دسته عضلات با به ارگاسم رسیدن چیست؟ جواب این سوال در یک کلمه خلاصه می‌شود: تحریک. انقباض یک سری عضلات خاص باعث افزایش جریان خون در سراسر بدن و اغلب در ناحیه‌ی تناسلی می‌شود. این قضیه میزان تحریک را بالا می‌برد. در واقع می‌توان گفت که تحریک مانند یک نقشه‌ی راه عمل کرده و به بسیاری از زنان در به ارگاسم رسیدن کمک می‌کند.

گام دوم در رسیدن به ارگاسم : آرام باشید

و، اما بخش دوم از سوالی که در قسمت ابتدایی مقاله مطرح کردیم. آرامش و ریلکس بودن در کدام بخش از این معادله قرار گرفته است؟ این آرامش باید در مغز فرد وجود داشته باشد. در طی رابطه جنسی، یک زن باید بتواند به سادگی بر روی احساس تحریک شدن تمرکز کند.

اضطراب جنسی را بشناسید و با آن مقابله کنید

بسیاری از افراد به نوعی با اضطراب رابطه جنسی مواجه هستند. از طرفی راه دادن یک نفر دیگر به یکی از خصوصی‌ترین بخش‌های زندگی، یک ارتباط بسیار نزدیک و افشاگرانه به نظر می‌رسد. مشکل اینجاست که بیشتر افراد فکر می‌کنند که سایرین همیشه یک رابطه جنسی رضایت بخش و بدون هیچ گونه مشکلی دارند و همین قضیه می‌تواند اضطراب را بیشتر نیز کند.

منظور از اضطراب رابطه جنسی چیست؟

نگرانی در مورد موارد زیر اضطراب جنسی نامیده می‌شود.مشترک در زنان و مردان:

آیا همسر من فکر می‌کند که من در رختخواب خوب نیستم؟
آیا این رابطه جنسی ممکن است منجر به بارداری شود؟
آیا ممکن است من به بیماری‌های مقاربتی مبتلا شوم؟
آیا اصلا می‌توانم این کار را انجام دهم؟

مختص به زنان:

آیا همسر من فکر می‌کند که سینه‌های من بزرگ، کوچک و یا بد شکل است؟
آیا همسر من فکر می‌کند که آلت تناسلی من زشت است؟
آیا او بوی بدن من را دوست ندارد؟
آیا رابطه جنسی با او ممکن است باعث ایجاد صدمه به من شود؟
اگر نتوانم ارضا شوم چه؟
آیا ممکن است در هنگام به ارگاسم رسیدن از من مایعی خارج شود؟

در واقع تعداد کمی از این نگرانی‌ها منطقی هستند. به عنوان مثال اگر شما نسبت به داشتن رابطه جنسی محافظت نشده نگران هستید، کاملا منطقیست. احساس خطر برای ابتلا به بیماری‌های مقاربتی طبیعیست و حتی می‌تواند مفید نیز باشد و باعث شود شما بیشتر موارد بهداشتی را رعایت کنید. اما بسیاری از نگرانی‌های بیان شده در بالا کاملا غیرمنطقی بوده و در واقع باید گفت که این گونه نگرانی‌ها خود می‌توانند باعث بدتر شدن اوضاع شوند.

باز هم نمی‌توانید به ارگاسم برسید؟ ممکن است مشکل شما پزشکی باشد. ممکن است برخی از خانم‌ها برای به ارگاسم رسیدن نیاز به طی کردن فرایند‌های درمانی داشته باشند. از طرفی اقدامات درمانی که برای برخی از بیماری‌ها و مشکلات دیگر انجام می‌شوند و یا عوارض جانبی برخی از دارو‌ها ممکن است باعث شود که زنان در به ارگاسم رسیدن با مشکل مواجه شوند. برای پی بردن به دلیل مشکلتان به پزشک مراجعه کنید.

برای درمان این مشکل ممکن است پزشک از این دو راه حل استفاده کند:

دستگاه‌های ویژه‌ای که توسط FDA آمریکا تائید شده اند و می‌توانند جریان خون در ناحیه تناسلی را افزایش دهند. کرم‌های بدون نسخه‌ای که می‌توانند حساسیت را بالا برده و در به ارگاسم رسیدن به خانم‌ها کمک کنند. البته این کرم‌ها از طرف سازمان استاندارد آمریکا تائید نشده اند پس به یاد داشته باشید که قبل از استفاده حتما با پزشک مشورت کنید.

حتما بخوانید: 

پس از رابطه جنسی چه کارهایی را انجام دهیم و چه بخوریم؟

آیا کیفیت رابطه جنسی و بنیه قوی زوجین بر باهوش شدن فرزند تأثیر می گذارد؟

اشتباهاتی که زنان در رابطه زناشویی مرتکب می شوند!

ارسال شده در 13 اسفند 1397 توسط صمیمی با موضوع زناشویی , سلامت , سلامت جنسی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است