آیا باید اولویت با کسب درآمد بیشتر باشد یا با صرفه جویی بیشتر؟

این موضوع مانند رنگ سیاه و سفید نیست.

آیا برای شما افزایش پس انداز مهمتر است یا افزایش درآمد؟

جواب، به نظر می رسد که جواب این سوال به کسی که از شما سوال می پرسد ارتباط داشته باشد. معمولا خانمها بیشتر روی پس انداز کردن تمرکز می کنند در حالیکه آقایان بر روی افزایش درآمد خویش متمرکز می شوند.  این اخیرا در مطالعات لندینگ تری مطرح شده است.

در حالیکه هر دو هدف حائز اهمیت می‌باشند، خانمها و آقایان می‌توانند از یکدیگر بیاموزند که در هر جایگاهی اولویت مالی خود را چه چیز قرار دهند. در واقع کارشناسان می گویند که تعادل بین آنها مفیدترین و با ارزش ترین ساختار برای رسیدن به اهداف مالی به شمار می رود.

یکی از کارشناسان می گوید” زنان تمایل به آینده نگری دارند و احساس می کنند اگر امروز بتوانند پس انداز کنند، در صورت نیاز در آینده، پول خواهند داشت. مردان بیشتر تمایل به رقابت کردن دارند و وجود درآمد بیشتر برای آنها راهی برای بروز مقدار موفقیتشان به حساب می آید.  اگرچه که پس انداز کردن و افزایش درامد هردو در کسب ثروت سودمند خواد بود.

  • نکاتی برای افزایش درآمد

  • ذهن پس انداز گر

  • نتیجه نهایی

نکاتی برای افزایش درآمد

کارشناسان می گویند از آنجا که مردان دیگر لزوما کفیل اصلی نیستند،  بسیاری از زنان نیز باید بر میزان درآمدشان افزوده شود. اما این مستلزم پذیرفتن ریسک می‌باشد.

نانسی کوتو، کارمند گروه مالی گروه های مدیریت می گوید: زنان نسبت به مردان از اینکه در مقابل رییس خود بیاستند و افزایش درآمد خود را بخواهند خجالتی تر هستند. و آنها از بازار کار می ترسند، بنابراین در شغل های با درامد کمتر به مدت طولانی تری باقی می مانند. زنان باید در برابر خودشان بایستند و خواستار درآمد بیشتر شوند. اگر نتوانستند درآمد خود را افزایش دهند باید در جستجوی کار بهتری باشند. هرگز ماندگار نشوند. می دانم که این کار مشکل است اما آقایان چگونه این کار را انجام می دهند.

کاتلین هاستینگ، یک مدیر نمونه این اندیشه را انعکاس می دهد و خاطرنشان می‌کند که پذیرفتن ریسک، کلید این ماجرا است. برای انجام این کار، زنان باید ارزش مالی خود را ارزیابی کنند. آنها باید درخواست افزایش درآمد خود را بدهند و اگر به نتیجه نرسیدند باید به دنبال شغل بهتری باشند، بک بازرگانی را آغاز کنند، یا از یک مزیت جانبی استفاده کنند.

اگرچه که حقوق کم هم می تواند به تولید ثروت کمک کند اما شما همچنان باید روی مسایل مالی خود کار کنید.

کلیبرن می گوید: افزایش درآمد شما پتانسیل افزایش ثروت را به همراه دارد. در صورتیکه پس انداز کردن پول ها باید عمدی باشد. چیزی که باید مراقب آن باشید این است که وقتی درآمد افزایش می یابد خطر افزایش هزینه های زندگی نیز به همراه آن وجود دارد. اگر با همان سرعت افزایش درآمد، هزینه های زندگی نیز رشد یابند همان بهتر که بر روی پس انداز کردن متمرکز شوید.

ذهن پس انداز گر

افزایش درآمد تنها زمانیکه پس انداز شما نیز افزایش یابد مفید می باشد. مخصوصا اینکه بیشتر مردم وقتی درآمد زیادی دارند، پول بیشتری خرج می کنند. کوتو می گوید: زمانیکه شما می توانید درآمد زیادی داشته باشید اما چیز زیادی از آن را پس انداز نمی کنید، درآمد زیاد شما برای آینده ی شما هیچ سودی ندارد. پس پس انداز کردن دارای اهمیت می باشد.

در ادامه او می گوید که افزایش پس انداز به کسب ثروت بیشتر کمک می کند. صرف نظر از درآمد، توانایی زندگی کردن تحت فشار و سختی می تواند برای شما سازنده باشد.

  به عنوان مثال، کلایبورن به عنوان معلم مدرسه کار می کند کسی که میلیون ها دلار ثروت دارد و ثروت او با مدیران شرکت های بزرگ که درآمد بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دلار در سال دارند برابری می کند. این بستگی دارد که چگونه اولویت بندی کنید. کلید این موضوع این است که اجازه ندهید هزینۀ شیوه زندگی شما به صورت غیرمستقیم با درآمد شما افزایش یابد.

یکی دیگر از مسائل بالقوه زمانی است که زنان می خواهند پس انداز کنند، آنها اغلب ثروت خود را در سرمایه گذاری های “امن” قرار می دهند یا به سادگی سرمایه ی آضافی خود را در حساب پس انداز خود قرار می دهند.

کاترین پری، یک مشاور مالی می گوید: زنان بیشتر تمایل به محافظه کاری دارند و مردان بیشتر ریسک پذیر هستند. سرمایه گذاری ریسک پذیر است و زنان همیشه بدترین سناریو را در نظر می گیرند. آنها می خواهند از همه چیز مطمئن باشند در صورتیکه پیشرفت رو به جلو همراه ریسک است. بنابراین آنها یا سود کمتری را می پذیرند یا هیچ سودی قبول نمی کنند زیرا که آنها بر این باورند که حساب بانکی امن ترین روش پس انداز است.

پری پیشنهاد می کند که میزان “پول نقد” خود را تعیین کنید- معمولا هزینه های سه تا شش ماه – و هرگونه پول اضافی بیش از آن را سرمایه گذاری کنید. او می گوید: مهم است که بدانید چه مقدار از سرمایه گذاری در بازار بدست می آورید و چه مقدار از پس انداز کردن و آنها را با هم مقایسه کنید.

نتیجه نهایی

اساسا، برای رسیدن به اهداف مالی مهم است که درآمد بیشتر و صرفه جویی بیشتری داشته باشید. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ کوتو می گوید، یک طرح کتبی برای امور مالی ایجاد کنید. اکثرا طول عمر زنان بیش از مردان است و احتمالا به پول بیشتری نیاز دارند. به استقلال و رفاه مالی خود با یک طرح زندگی یکپارچه و برنامه ریزی شده متعهد شوید.

اطمینان حاصل کنید که این طرح برای ایجاد و حفظ ثروت مناسب می باشد.

کلایبورن می گوید: “اگر با تفکرات کوتاه مدت بر روی افزایش درآمد خود متمرکز شده اید و برای پس انداز کردن و سرمایه گذاری آنچه که بدست آورده اید برنامه ای ندارید و همین مسیر را به سادگی ادامه می دهید هیچ گونه پیشرفتی در پس انداز کردن نخواهید داشت.

اگر اهداف خود را مشخص کنید، و تعیین کنید که برای رسیدن به آنها به چه چیزی نیاز دارید، و سپس به افزایش درآمد خود تمرکز کنید، در اجرای ماراتن زندگی با گذراندن نقاط عطف یکی پس از دیگری موفق خواهید بود.

 

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

 

ارسال شده در 8 مرداد 1398 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , کار و زندگی , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است