۱۰  مهارت ضروری در زندگی برای هر خانم که باید یاد بگیرد!

یکی از زیبایی های بالغ شدن، این است که می‌توان کارهایی را انجام داد که فقط افراد بزرگ می‌توانند آنها را به خوبی انجام دهند. همان طور که سن یک زن بالاتر می‌رود، اضافه شدن مهارت های متفاوت زندگی به شخصیت آنها ادامه می‌یابد. در حالی که هر مهارت به تنهایی خیلی مهم به نظر نمی‌رسد، اما به طور کلی، یادگیری این مهارت‌ها اعتماد به نفسی عالی به فرد می‌دهند. مهم نیست که در چه موقعیت و چه شغلی باشد.

در اینجا ۱۰ مهارت که باید در لیست مهارت هایی که قصد دارید بیاموزید اضافه کنید، ارائه شده است.

 حساب های خود را مدیریت کنید.

پیگیری هزینه‌ها و ارائه گزارش مالیاتی را یاد بگیرید. برای بازنشستگی خود برنامه ریزی کنید، پول خود را عاقلانه سرمایه گذاری کنید و خود مسئول رفاه مالی خود باشید.

 قراردادهای حقوقی را کامل بخوانید و قبل از امضاء آنها را کاملاً درک کنید.

ما اغلب تمایل داریم اسناد را بدون خواندن نکاتی که ریز چاپ شده اند امضاء کنیم. بله، اعتماد یک طرف قضیه است، اما اعتماد زیادی کار عاقلانه ای نیست. حتماً هر سندی را که امضاء می‌کنید، با دقت تمام بررسی کنید و تمام بندهایی که به نظرتان مشکوک هستند را دقیق بخوانید.

 اگر خودرو دارید، تعویض لاستیک خودرو را یاد بگیرید

اگر تا به حال خودروی ناسازگار شما وسط جاده یا جایی که دسترسی به کسی ندارید شما را به دردسر انداخته باشد، ضرورت یادگیری اصول اولیه تعمیر خودرو را درک می‌کنید.

از دوستی بخواهید این کار را به شما یاد دهد و تا زمانی که کامل یاد نگرفته اید، تمرین کنید. این کار مهارتی است که همیشه مفید خواهد بود. همچنین یادگیری نحوه تعویض روغن، شارژ باتری و تعمیرات جزئی خودرو نیز می‌توانند مفید باشند.

یاد بگیرید از خودتان دفاع کنید

در صورت امکان، برای یادگیری هنر رزمی، در دوره دفاع شخصی برای آخر هفته‌ها ثبت نام کنید. این امر نه تنها باعث افزایش تناسب اندام و اعتماد به نفس شما خواهد شد، بلکه شما را قادر می‌سازد با هر وضعیت ناخوشایندی مقابله کنید.

 امضای آشپزی خود را داشته باشید

هنگامی‌که مهمانی ترتیب می‌دهید، یک غذای اصلی و یک دسر مخصوص تهیه کنید که مختص خودتان است. یک غذای اصلی و یک دسر را تا حد اعلی یاد بگیرید و در مهمانی هایتان از آنها استفاده کنید.

یاد بگیرید چطور با دیگران راحت ارتباط برقرار کنید و حرف بزنید

ممکن است احمقانه یا غیر ضروری به نظر برسد اما حرف های عادی و روزمره که به شکل مودبانه و کارآمد باشند، چیزی است که جامعه را پویا نگه می‌دارد. لحن مودبانه، دوستانه و راحت بودن با افراد و داشتن توانایی صحبت کردن در هر موقعیتی، مهارتی در زندگی است که همیشه شما را در جایگاه مناسب قرار می‌دهد.

 برای روزهای پر مشغله یک مدل موی راحت یاد بگیرید

یاد بگیرید که چگونه موهای خود را هر روز در عرض ۱۰ دقیقه، با بابلیس بپیچید و یا با اتو مو صاف کنید. یاد بگیرید برای روزهایی که وقت زیادی ندارید، چطور موهای خود را یک دم اسبی شیک ببندید یا آنها را به شکلی زیبا پشت گردن بریزید.

 یاد بگیرید چگونه به بهترین شکل چمدان ببندید

چمدان خود را با بارهای اضافه پر نکنید، مهم نیست که مقصد کجاست و آب و هوا چطور است. این مهارت نیاز به برنامه ریزی روی لباس‌ها و وسایل، برنامه ریزی برای بهینه سازی فضا در ساک‌ها و یادگیری بستن چمدان برای سفر سبک دارد.

CPR (احیای قلبی ریوی) را یاد بگیرید

هرگز نمی‌دانید، می‌توانید زندگی کسی را نجات دهید. احیای قلبی ریوی را یاد بگیرید. کسی نمی‌داند شاید روزی توانستید جان یک انسان را نجات دهید.

 یاد بگیرید که معاینه پستان انجام دهید

اگر نمی‌خواهید اتفاقی که نباید رخ دهد، به وقوع بپیوندد، پستان های خود را به طور منظم معاینه کنید.

 

منبع:

Image result for IDIVA

 IDIVA

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

ارسال شده در 5 فروردین 1398 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , کار و زندگی , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است