موفقیت در مشاغل خانگی با ۷ راهکار

پس از پایان تعطیلات، برگشتن به دفتر کوچک خانگی و شروع دوباره کار برایم سخت‌تر از مواقع معمول شده بود. خوب به خاطر دارم که پیش از تعطیلات کلی کار انجام نشده داشتم اما اراده و انگیزه ای برای دست به کار شدن نداشتم و هرگونه شوق و میل به کار در من مرده بود. از آنجا که محل کارم خانه بود کسی هم به عنوان همکار در کنارم نبود تا کمک تشویق و ترغیبم کند. مدت دو روز با رایانه و اینترنت خود را مشغول کرده بودم و ایمیل‌ها را پاسخ می‌دادم و در شبکه های اجتماعی گشت میزدم، باید اعتراف کنم که کارهایی مثل استفاده بیش از حد از اینترنت‌، شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و … و حتی کارهای خانه مثل لباس شستن بی موقع وقتم را به بیهودگی گذراند و هدر داد.موفقیت در مشاغل خانگی نیز اصولی دارد که بدون رعایت آنها موفقیت حاصل نمی شود. در این مقاله جالب با ما همراه باشید.

من دو قانون طلایی خود را که مربوط به موفقیت در مشاغل خانگی بود شکسته بودم؛

یکی عدم متمرکز در کار و دیگری تداخل کارهای خانه با کسب و کار خانگی‌ام بود .

حتی فهرست کارهای روزانه ای که داشتم نتوانست موثر باشد و ذره ای مرا وادار به کار کند.

بنابراین چاره را در آن دیدم که با خانم «الین کوئین» تماس بگیرم. وی متخصص کارآفرینی فردی و همچنین دارای تألیفاتی در این زمینه  بود، از جمله این تألیفات میتوان به «جایی بهتر از خانه برای کار نیست»، «سازماندهی» ،«ایجاد انگیزه» و  «انجام موفق کار» اشاره کرد.

در ادامه هفت راهکار ارائه شده که در نهایت توانستم با به کار بستن آنها به کار خود باز گردم. شما هم می توانید با بکار بستن نکات زیر به موفقیت در مشاغل خانگی خود برسید.

این راهکارها عبارتند از :

  1. به جای آنکه فقط کارها را لیست کنید برنامه زمانی برای انجام آنها تهیه نمایید .
  2. برای خود محدودیت زمانی در نظر بگیرید.
  3. از خانه بیرون بروید و منزوی نباشید.
  4. همیشه در دسترس باشید و با همکاران و مشتریان خود ارتباط مستمر داشته باشید .
  5. کارهای خانه را در زمانی که برای آن تعیین نموده اید انجام دهید و از تداخل شغل خود با امور خانه بپرهیزید.
  6. وقت ارزشمند را با شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی و گشت بیهوده در اینترنت هدر ندهید .
  7. از دیگران درخواست کمک و همکاری نمایید و تمام بار کار را خود به تنهایی به دوش نکشید.

 

موفقیت در مشاغل خانگی با راهکارهای زیر

به جای آنکه فقط کارها را لیست کنید برنامه زمانی برای انجام آنها تهیه نمایید

در مشاغل خانگی کسی اطراف شما برای نظارت و ارزیابی عملکردتان وجود ندارد و ناظر و ارزیاب کسی جز خودتان نیست. پس وقتی قرار نیست در مقابل کسی جز خودتان پاسخگو باشید به راحتی می‌توانید قید تهیه فهرست کارهای روزانه را بزنید که می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد شاید چون ممکن است فکر کنید که داشتن برنامه کاری روزانه خنده دار باشد اما در حقیقت این طور نیست .خانم کوئین برای پیشگیری از چنین رخدادی تهیه و تنظیم یک برنامه کاری را پیشنهاد می‌دهد که در آن همه کارها دسته بندی و کارهای بزرگتر به کارهای کوچکتر تقسیم بندی شده اند. شما باید همه کارهای ممکن را برای این منظور انجام دهید و از ابزارهای مدرن مانند تقویم الکترونیکی،  outlook  و gmail استفاده کرده و یک چارچوب زمانی مشخص را برای هر کاری اختصاص دهید. این کار درواقع زنگ آغاز روز کاری شما را می‌زند و همچنین کمک می‌کند تا در طول روز با انگیزه باقی بمانید.

من این روش را امتحان کردم و واقعا از آن جواب گرفتم. من اولین ساعت کاری‌ام را به پاسخ دادن به ایمیل‌ها‌، دومین ساعت صرف زمان بندی مصاحبه‌ها و دیدار هایم می‌شود سپس به ویرایش پروژه هایم پرداخته و صرف ناهار نیم ساعت بعدی است و در آخر دو ساعت را هم به نوشتن پروژه‌ها و نیم ساعت دیگر را هم مشغول ویرایش آن خواهم شد. من  در این کار آنقدر تسلط پیدا کردم که دیدم هنوز هم برای کار کردن روی پروژه آسمان آبی وقت دارم. پروژه را به اتمام رساندم اما این تمام ماجرا نبود بلکه بازدهی کارم در آن روز به اندازه سه روز آخر فعالیتم قبل از آزمودن این روش بود. اتفاق مهم دیگری که شاهدش بودم این بود که تا قبل از آن در برنامه کاری روزانه‌ام فهرست کارهایی را می‌دیدم که باید انجام می‌شدند اما اکنون کارهایی دیده می‌شود که انجام گرفته اند و این تغییر برایم خیلی خوشایند بود .

برای خود محدودیت زمانی در نظر بگیرید

در مشاغل خانگی تقسیم بندی کارهای سنگین‌تر و مهم‌تر به کارهای سبک‌تر و کوچک‌تر و طبقه بندی آنها از بروز مشکلات احتمالی و غیر مترقبه پیشگیری خواهد کرد: معمولا در این نوع از مشاغل ممکن است چنین احساس کنید که به اندازه تمام دنیا وقت برای انجام کارها در اختیار دارید! یا اینکه دیگر لزومی ندارد که صدای زنگ ساعت را آن هم در ساعت ۵ صبح تحمل نمایید و یا هیچ کس نخواهد فهمید که شما ساعت ۲ بامداد مشغول کار هستید یا ۲ بعد از ظهر! اما بشخصه از اینکه بعد از غروب آفتاب به کار مشغول باشم متنفرم و هنوز هم بر این عقیده خودم پایبند بوده و به آن عمل می‌کنم چون وقت من برای هر پروژه ای محدود است و در چارچوب زمانی مشخصی از روز قرار گرفته است .

خانم کوئین می‌گوید :«در چنین حالتی است که دیگر شما مسؤولیت های اضافه و خارج از توانتان قبول نمی کنید و همچنین برای کارهایی که نمی توانید به خوبی و بموقع به اتمام رسانید به دیگران قول نمی دهید و اینکه شما خواهید توانست که بگویید چه وقتی ساعت کاری روزانه‌تان به اتمام می‌رسد .اگر قرار است ساعت ۳ بعد از ظهر روز کاری‌تان به اتمام برسد این به آن معنی است که شما همه کارهای لازم را به نحو مطلوب و مطابق برنامه‌تان انجام داده اید و با فراغ بال و بدون اینکه تقصیری متوجه‌تان باشد می‌توانید سراغ کار دیگری بروید.»

از خانه بیرون بروید و منزوی نباشید

وقتی تنها صدایی که می‌شنوید صدای زنگ هشدار صندوق دریافت ایمیل شماست؛ این یعنی اینکه شما در تنهایی و انزوا قرار گرفته اید که می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد . خانم کوئین می‌گوید: «تنهایی و انزوا می‌تواند باعث کاهش انگیزه شود خیلی مهم است که شخصی در کنار شما باشد تا شما بتوانید چالش‌ها و موفقیت‌های کارتان را با او به اشتراک بگذارید. شما نیاز دارید که چنین جملاتی را از این شخص بشنوید ؛ آفرین! کارت فوق العاده بود، یا به او بگویید: هی! خوبی؟ امروز مسؤولیت جدید گرفتم بیا تا به تو نشان دهم که چیست؟  …  البته که این گفت و شنود‌ها در عین سادگی بسیار مهم است.»

خیلی پیش آمده که وقتی همسرم به خانه می‌آید حتی قبل از اینکه کت خود را در آورد مسائل و اتفاقاتی را با او در میان گذاشته ام، اینها همان چیزهایی است که در طول روز کاری‌ام نیاز داشتم تا با شخصی مطرح کنم و کسی را نیافته‌ام تا به او بگویم و یا نظرش را بشنوم . برای رهایی از تنهایی خودتان و یا کمی گذراندن وقت با همسر و فرزندان و ایجاد اندکی تنوع برای آنها، یک لیست از اعمالی مرتبط با کارتان تهیه کنید که انجام دادن آنها مستلزم بیرون رفتن از خانه است . جانی دانیلز ۵۶ ساله رییس موسسه  Daniels & Associates  در بالتیمور می‌گوید: « من همیشه فرصت‌هایی را برای خودم ایجاد می‌کنم تا از خانه بیرون آمده و با همکاران و مشتریان خود دیدار کنم . این کار باعث شکل گیری بهتر و منسجم‌تر روز کاری‌ام شده و آن را برایم  پرنشاط‌تر و جذاب‌تر نموده و به من انگیزه می‌دهد تا برای همیشه شیک پوش و خوش برخورد باشم چون قرار است دیده شوم .»

همیشه در دسترس باشید و با همکاران و مشتریان خود ارتباط مستمر داشته باشید

خانم کوئین توصیه می‌کند که برای این منظور گروه‌ها و اجتماعات  را در منطقه ای که هستید پیدا کنید چه فعالیت آنها مرتبط با کارتان باشد چه نباشد. در این حالت شما می‌توانید به گروه هایی که غیر مرتبط با کارتان هستند خودتان و کارتان را معرفی کنید چرا که این گروه‌ها برای شما حکم مشتریان بالقوه را دارند و در کنار آن می‌توانید با همکاران و افراد فعال در مشاغل مرتبط با کار شما ارتباط‌، مشورت و همفکری داشته باشید و دانش و اطلاعات لازم برای پیشرفت در حرفه خویش را به دست آورید و همچنین یک دیدار و صرف نهار ماهانه را ترتیب دهید و افرادی را دعوت کنید که حرف هایشان شما را تحت تاثیر قرار داده و مایل باشند تا موفقیت های خود را با شما به اشتراک بگذارند .

اگر شما کارمند شرکتی باشید که در جای دیگری است ولی کار شما در آن شرکت از دفتر کار خانگی‌تان و با فاصله زیاد از شرکت انجام می‌شود در این صورت حفظ ارتباط با همکاران و مشتریان کمی برای شما چالش برانگیز است. بروک رودریگز  در فلوریدا زندگی می‌کند اما برای شرکتی که در شیکاگو قرار دارد کار می‌کند. بروک رودریگز ۲۶ ساله از جکسونویل فلوریدا می‌گوید: «داشتن ارتباط مستمر با همکاران و مشتریان از عوامل موفقیت در کسب و کار خانگی است و من وقتی که کارهایم را که بیشتر با ایمیل است انجام دادم تلفن را بر می‌دارم و با همکارانم تماس می‌گیرم و با آنها در مورد پروژه‌های شان صحبت می‌کنم اما همواره حواسم به کار اصلی خودم نیز هست و ارتباطم با دفتر شرکتی که کارمند آن هستم برقرار است .»

این نوع از تعامل به شما کمک می‌کند که همیشه به روز باشید در عین حال  عملکرد رو به رشدی  از خود برای مدیر یا رییس‌تان ارائه دهید.

کارهای خانه را در زمانی که برای آن تعیین نموده اید انجام دهید و از تداخل شغل خود با امور خانه بپرهیزید

اگر شما در دفتر یک شرکت کارمند باشید‌، آیا هنگام گفتگو با مشتریان به شستن ظروف با لباس مشغول خواهید شد؟ پاسخ شما بی درنگ کلمه «نه» است. پس چنین کارهایی را در شغل خانگی خودتان نیز انجام ندهید. ساعت کار را فقط به کار اختصاص دهید و کارهای خانه را به زمان دیگری موکول کنید .شما می‌بایست به گونه ای برنامه ریزی و زمانبندی نمایید تا کارهای خانه و امور شغلی‌تان به نحو مطلوب انجام شوند بدون اینکه با یکدیگر تداخل پیدا کنند . اگر غیر از این عمل کنید شاهد خواهید بود که روز کاری شما به اتمام رسیده بدون اینکه درآمدی کسب نموده باشید در حالی که همه چیز از تمیزی برق  می‌زند.

کریستینا دیو ۴۶ ساله مدیر شرکت CastMedic Designs از ویرجینیا می‌گوید: « قدم زدن در آشپزخانه و تماشای ظروف کثیف و لباس هایی که باید تمیز و مرتب شوند به همان آسانی شستن و تا کردن آنها است پس سخت نگیرید! زمان شست و شو فرا می‌رسد اما در زمان کار فقط کار شما قرار می‌گیرد پس کارهای خانه را در وقت خود انجام دهید و هنگام کار فقط به کار بپردازید.»

از آنجا که بهم ریختگی و شلوغی می‌تواند موجب اختلال در تمرکز شما گردد، خانم کوئین بشدت توصیه می‌کند که برای دفتر کار خانگی‌تان فضایی مجزا اختصاص دهید حتی الامکان دارای یک درب که فضای کارتان را از هر آنچه که در محیط خانه موجب حواس پرتی برای شما می‌شود جدا نماید .

وقت ارزشمند را با شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی و گشت  بیهوده در اینترنت هدر ندهید

شما کلی پیغام خوانده نشده و سرگرم کننده در فیسبوک دارید که هر روز صبح در انتظارتان است، رییس و مدیری هم که بخواهید به او پاسخ دهید بالای سر خودتان نمی بینید‌، همه اینها درست است اما در این صورت شما وقت‌تان را صرف چیزهایی کرده اید که برایتان درآمدی به همراه ندارد همچنین زمانی که می‌تواند صرف مشتریان بالقوه برایتان شود را هدر داده اید. خانم راجرز ۴۲ ساله صاحب موسسه  Harvest Point Media  در ویرجینیا می‌گوید: «گشت و گذار بیهوده در اینترنت با ایمیل و شبکه‌ها و رسانه های اجتماعی آسان است اما قبل از آن باید بدانید که با اینکار شما یک یا دو ساعت زمان ارزشمند را برای پرداختن به کار، خانواده یا بودن در جمع دوستان خود را به هدر داده اید. من هنگامی حساب های شبکه های اجتماعی خودم را چک می‌کنم که ساعت کاری روزانه‌ام به پایان رسیده باشد.»

اگر شما نیاز به کمک دارید تا چنین عاداتی را کنار بگذارید می‌توانید از نرم افزار هایی استفاده کنید تا بوسیله آنها بتوانید دسترسی خودتان را به وب سایت هایی که مشخص کرده اید در بازه زمانی تعیین شده توسط خودتان قطع یا محدود نمایید این نرم افزار‌ها عبارتنداز:

Block Leech

Cold Turkey

Stay Focusd

خانم کوئین می‌گوید : «من استفاده از شبکه های اجتماعی  را بعنوان پاداشی برای خودم به خاطر اتمام پروژه هایم در قبل از زمان مقرر در نظر می‌گیرم و مدت زمانی را که با اتمام سریعتر پروژه اضافه آورده‌ام را در فیسبوک می‌گذرانم تا وقتی که نرم افزار یادآور، مرا متوجه اتمام وقت و شروع پروژه بعدی نماید.»

از دیگران درخواست کمک و همکاری نمایید و تمام بار کار را خود به تنهایی به دوش نکشید

https://persiankhatoon.com/1069/responsibiliteis/

کار در خانه به این معنی است که شما از خدمات و امکانات یک محیط اداری مانند حسابداری، گرافیک و طراحی و فنی بی نصیب خواهید بود اما این به آن معنی نیست که لازم است شما در آن واحد در تمام این امور تخصص داشته باشید . دبرا کوهن   ۴۶ ساله رییس موسسه Homeowner Referral Network  در نیویورک می‌گوید: «من ساعت‌ها از وقت خود را برای پرداختن به امور حقوقی‌، یادگیری طراحی وب و نرم افزار حسابداری از بین بردم تا اینکه متوجه شدم که من به کمک‌ها و تخصص هایی نیاز دارم که خارج از محدوده خودم و کارم هستند و نیاز ندارم که هر آنچه را که برای موفقیت در کارم نیاز دارم بلد باشم. پولی که من به شخص دیگری برای انجام آن امور پرداخت کردم باعث شد تا بهتر و بیشتر تمرکز و وقت خودم را صرف کسب درآمد و بهبود کسب و کار و یافتن بازار برایکارم نمایم. »

 

منبع: Daily Worth

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

مقالات مرتبط:

ارسال شده در 19 دی 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , کار و زندگی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است