اصول شستن صورت

buy Pregabalin 150mg نکاتی که هنگام شستن صورت باید به آن توجه کنید.

شستن صورت به نظر بسیار ساده است، درست است؟ کمی چلپ چلوپ آب بر روی صورت، مالیدن کف صابون و سپس شستشوی آن! اما برای به حداکثر رساندن کیفیت شستشوی روزانه ی صورت، کمی مراقبت و رسیدگی به آن لازم است. این کار نه تنها چهره را تمیز و پاکیزه می‌کند بلکه با توجه به اینکه چه روش و مراقبتی برای شستشوی صورت به کار می‌برید، باعث بروز تفاوت نیز می‌شود.

در اینجا روشهایی که باعث می‌شود حداکثر استفاده از شستن صورت، فقط ۲ بار در روز، حاصل شود آورده شده است.با پرشین خاتون همراه باشید.

مدیر تحقیقات آرایشی و بهداشتی پوست در بیمارستان مونت سینای در شهر نیویورک، توضیح می‌دهد: “پاکسازی مناسب پوست از بروز آکنه جلوگیری می‌کند، سلامت پوست را بهبود می‌بخشد و حتی ممکن است باعث کاهش التهاب پوست شود.” با توجه به اهمیت شستشوی صورت به روش صحیح و مراقبت از آن در اینجا چند نکته که در هنگام شستن صورت باید به خاطر داشته باشید و کارهایی که باید از انجام دادن آن اجتناب کنید آورده می‌شود.

order Pregabalin online شستن صورت قبل از رفتن به رختخواب

شستن صورت در شب، برای مراقبت از پوست حتی زمانیکه آرایش نداشته باشید یک قانون سخت ولی بسیار مهم می‌باشد. دکتر زیچنر می‌گوید: “در طول روز چربی های طبیعی و عرق روی پوست جمع می‌شوند و ما نیز در معرض محیط هستیم، یعنی خاک و آلودگی در لایه بیرونی پوست ما نفوذ می‌کند”. پاک نکردن این گرد و غبار و آلودگی ها در پایان روز، باعث ایجاد التهاب پوست و آکنه می‌شود.

https://mazan-glass.co.uk/70386-dte14656-free-dating-sites-albany-ny-women-seeking-men.html شستشوی صبحگاهی

ممکن است تصور کنید که شستن پوست قبل از خواب، همه آن چیزی است که باید برای ترو تازه بودن پوست پس از بیداری باید انجام داد، اما شستشوی صورت در صبح را نباید از یاد ببرید. در خواب ممکن است میکروب ها از بالشت به پوست صورت نفوذ کنند. اما حتی اگر روبالشتی خود را مرتبا می‌شویید، شستن صبحگاهی صورت یکی از بهترین عادت ها به شمار می‌رود. در حالی که در خواب، شب را به صبح می‌رسانید، باکتری ها از بزاق و موها به راحتی به پوست صورت و چشمان منتقل می‌شوند. حتی یک شستشوی سریع در صبح برای تر و تازه کردن پوست کافی است و باعث می‌شود سایر محصولات مراقبت از پوست عملکرد بهتری روی آن داشته باشند.

https://centre-sophrene.fr/23062-dtf32875-bande-annonce-a-la-rencontre-de-forrester-vf.html شستن صورت با آب ولرم

آب گرم دشمن پوست است، به ویژه در نواحی حساس مانند پوست صورت. ممکن است آب گرم در حمام یا زمانی که در یک روز زمستانی سرد بیرون بوده اید، خوشایند باشد؛ اما با روش های محافظت از پوست تضاد داشته و احتمالا باعث آسیب زدن به پوست می‌شود. دکتر زیچنر می‌گوید: “دمای زیاد، مانند دوش داغ و بخار و یا آب گرم، باعث اتساع عروق خونی و شکستن بافت های حساس می‌شود.” “علاوه بر این، آب گرم مانع جذب چربی های طبیعی و ضروری پوست که به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند، می‌شود”. به این معنی است که پوست سریع تر خشک می‌شود و در طول زمان دچار خارش و پوسته پوسته شدن می‌شود. در عوض، با آب ولرم صورت خود را بشویید.

استفاده از پاک کننده های آرایشی برای پاک کردن آرایش

احتمالا خطرات خوابیدن با صورت آرایش شده را می‌دانید(به عنوان مثال آکنه و خستگی پوست). یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که: برای پاک کردن آرایش نباید از شوینده های صورت استفاده کرد. بسیاری از مارک های مواد آرایشی ضد آب و ضد لک هستند، بنابراین شوینده های معمولی آنها را به طور کامل پاک نمی کنند. به همین دلیل مهم است که قبل از شستشوی صورت، به ویژه هنگام پاک کردن آرایش های طولانی مدت، از یک پاک کننده ی ملایم آرایشی مانند پاک کننده های مخصوص آرایشی استفاده کنید.

استفاده از شوینده های صورت پس از پاک کننده های آرایشی

کارشناسان هشدار می‌دهند که تمیز کردن صورت تنها با دستمال های پاک کننده ی آرایش مناسب  نیست. دستمال های آرایشی با نگهدارنده های زیادی همراه هستند تا مدت زمان زیادی بدون رشد باکتری و قارچ در قفسه ی فروشگاه ها یا حمام منازل باقی بمانند. اگرچه که این دستمال ها آرایش و گرد و غبار را از پوست صورت حذف می‌کنند، اما آنها نیز پس مانده ای از خود به جای می‌گذارند. بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت نیاز، ابتدا از آنها استفاده کنید و آرایش را پاک نمایید و سپس مایعات و روغن های باقی مانده را با یک شوینده ی ملایم بشویید.

استفاده از شوینده های مناسب برای انواع پوست 

ممکن است شوینده ای برای پوست بهترین دوست شما بسیار مناسب یاشد و از پوست او نگهداری کند اما در مورد پوست شما کاملا برعکس عمل کند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های تولید کننده ی شوینده های پوستی برای مراقبت از انواع پوست ها، خطوط تولید متفاوتی را ایجاد کرده اند.

  • اگر دارای پوست حساس هستید، از محصولات آبرسان و شوینده های ملایم استفاده کنید.
  • اگر دارای پوست چرب یا آکنه هستید، دکتر زیچنر توصیه می‌کند که برای پاک کردن چربی بیش از حد پوست از یک پاک کننده فوم یا پاک کننده هایی بر پایه ی اسید سالیسیلیک استفاده کنید.
  • اگر دارای پوست خشک می‌باشید، بهتر است از یک پاک کننده کرم دار استفاده کنید که می‌تواند به لایه رویی پوست کمک کرده رطوبت بیشتری را حفظ نماید.

استفاده از صابون با PH مناسب پوست

اگر به اندازه ی کافی خوش شانس باشید، پوست حساس نخواهید داشت! در این صورت به هر صابونی که رسیدید صورت خود را شسته و روز خود را شروع می‌کنید. اما متخصصین هشدار می‌دهند که این پاک کننده های خشن، هیدراتهای طبیعی را از پوست گرفته و می‌تواند باعث التهاب چهره و سرخی آن به علت اتساع رگ های خونی شود. در عوض، توصیه شده که از صابون های ملایم که متناسب با PH پوست هستند استفاده کنید. ترجیحاً استفاده از صابون های مناسب برای پوست های حساس یا محصولات بر پایه ی مواد ارگانیک پیشنهاد می‌شود. در صورت استفاده از محصولات صابونی به اندازه ی نرمال، دو بار در روز، پوست تحریک نخواهد شد.

استفاده ی صحیح از دستمال های آرایشی

ممکن است به نظر برسد که می‌توانید بعد از یک بار استفاده از دستمال مرطوب، با برگرداندن آن، دوباره آن را مورد استفاده قرار دهید. اما کارشناسان معتقد هستند که استفاده مجدد از همان دستمال، گسترش باکتری ها را چند برابر کرده و غالب چهره را فرا می‌گیرد. به جای استفاده ی چند باره از دستمال های آرایشی گران قیمت بهتر است از انواع ارزان تر آن (روز و شب )، استفاده کرده و پس از یک بار استفاده، آن را دور بیندازید.

استفاده از حوله ی مجزا برای صورت

هنگامی که دوش می‌گیرید، چهره و بدن خود را با یک حوله خشک می‌کنید؟ اگرچه تمام بدن تازه شسته شده است، اما میکروارگانیسم های مختلف در مناطق مختلف بدن زندگی می‌کنند که با این کار باکتری ها از بدن به صورت منتقل می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود، برای صورت خود یک حوله ی جداگانه داشته باشید.

مدت زمان شستن صورت 

خوب تمیز و پاک شدن صورت به طول مدت زمان صابون زدن و شستن صورت بستگی ندارد. شستن صورت برای حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه شما را به هدف خود می‌رساند. هر کاری که بیش از اندازه انجام شود به ضرر بیشتر از خیر می‌انجامد. مالش بیش از اندازه صورت، به ویژه هنگام شستن پوست، می‌تواند به سرعت باعث تحریک و قرمز شدن پوست شود. مدیر موسسه لیزر و پوست در شیکاگو، توصیه می‌کند که چهره خود را با آب نیمه گرم (ولرم) و صابون و با حرکت دایره ای انگشتان دست برای رساندن کف صابون به همه ی قسمتهای صورت و تمیز کردن آن بشویید. هنگامی که کف به همه ی قسمتهای صورت رسید، صورت را شسته و با یک حوله (پارچه) نرم و تمیز به آرامی خشک کنید. نواحی T و U (اطراف چانه) را فراموش نکنید، زیرا این مناطق معمولا توسط افراد نادیده گرفته می‌شوند.

منبع:SELF

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

حتما بخوانید:

رفع چین و چروک صورت با ترفندهایی آسان

روش صحیح استفاده از کانسیلر

با استفاده از اسفناج پوست تان را بوتاکس کنید

 

ارسال شده در 27 خرداد 1398 توسط صمیمی با موضوع زیبایی , سبک زندگی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است