چطور به رفع شب ادراری کودکان کمک کنیم. (قسمت دوم)

در مقاله پیشین با کلیاتی درباره شب ادراری و علل احتمالی آن آشنا شدیم. در این قسمت با راهکارهایی جهت رفع شب ادراری آشنا می شویم

اگر مقاله قبلی در مورد شب ادراری را مطالعه نکردید،‌توصیه می شود ابتدا مقاله قبلی را مطالعه فرمایید:

 

رفع شب ادراری کودکان

اولین گام بسیار ساده است: پزشکان برای بیماران از تکنیک های اولیه مانند حذف کافئین از رژیم غذایی و محدود کردن مایعات در شب استفاده می‌کنند. این چیزها برای کمک به اطمینان است، اما توافق عمومی این است که یک زنگ خطر تختخواب درجه یک، راه مناسبی برای رفع شب ادراری بچه ها است. زنگ خطر تختخواب به راحتی در اینترنت و در برخی فروشگاه های پزشکی عرضه می‌شود. بهترین آنها عبارتند از: صدای بلند و سنسور ارتعاشی.

آنها چطور کار می‌کنند: کودک یک پوشک خیلی حساس به رطوبت همراه لباس زیر خود می‌پوشد. سنسور به زنگ خطر متصل است. در صورت شروع ادرار، او را بیدار می‌کند. اگر چه کودک قبلا نم زده است، در طول زمان آلارم، مغز خود را زودتر و زودتر بیدار می‌کند. در نهایت، مغز او با اولین قطره بیدار می‌شود تا بتواند جریان را متوقف کند؛ و سپس، قبل از هر مشکلی به سرویس مراجعه می‌کند. با این حال، این روند می‌تواند تا دو ماه طول بکشد، بنابراین چیزی نیست که در طول چند شب بتوانید آن را برطرف کنید.

اگر هشدار را امتحان می‌کنید، در این فرآیند باید در اتاق کودک خود بخوابید یا زنگ هشدار را طوری تنظیم کنید که شما هم به خوبی بشنوید.

مادر گونر توضیح می‌دهد: “در ابتدا، مجبور شدم او را بیدار کنم و به دستشویی ببرم؛ زیرا او خیلی گیج و خواب آلود بود”. “در عرض چند هفته، زمانیکه من بیدار می‌شدم او در دستشویی حاضر بود، در طول چهار هفته، دو یا سه روز خشک بود، که پیشرفت بزرگی بود.” با شروع هفته هشتم، گونار تنها یک بار در هفته شب ادراری داشت. و سپس، خشک، خشک و خشک!

گونار، که اکنون ۱۰ ساله است، تقریبا یک سال است شب ادراری ندارد. مادر گونار می‌گوید: “من برای او بسیار خوشحال هستم – او فشار زیادی را برای خودش و ما ایجاد کرده بود. علاوه بر این، برادر کوچکتر گونار اکنون وارد مرحله کنترل ادرار می‌شود. اگر او هم با مشکل شب ادراری روبرو باشد، لازم نیست چیزی برای او شرم آور باشد. اکنون دقیقا می‌دانیم چه باید بکنیم.

رفع مشکلات سلامت

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای خود داشته باشید و شرایط کودک خود را نیز برای او بازگو کنید، گرچه بسیار نادر است، اما می‌تواند باعث تسکین روح شود، که همین می‌تواند به رفع شب ادراری کودک کمک کند. بعضی افراد کودک خود را با مشکل شب ادراری به مراقبت های بهداشتی می‌برند، اما به طور ناگهانی شب ادراری متوقف می‌شود؛ ممکن است عفونت مثانه داشته باشد.

بعضی از بچه ها شب ها ادرار می‌کنند زیرا همیشه در معرض یبوست هستند. وقتی روده بزرگ پر است، می‌تواند بر عملکرد مثانه تاثیر داشته باشد. در این مورد، به کودک خود مقدار زیادی غذاهای غنی از آب و فیبر بخورانید و با دکتر خود در مورد یک ملین بدون نسخه صحبت کنید. همچنین، کودک خود را تشویق کنید تا هر دو تا سه ساعت در روز از سرویس استفاده کند (حتی اگر تمایل نداشته باشد). مثانه که به طور کامل یا اغلب به اندازه کافی در روز تخلیه نمی شود، می‌تواند در شب به طور کامل تخلیه شود.

از داروهای گیاهی استفاده کنید. در موارد بسیار شدید، پزشکان ممکن است ضد دیورتیک تجویز کنند، اما این یک راه حل بسیار کوتاه مدت است. این داروها موقتا توانایی بدن برای ایجاد ادرار را متوقف می‌کنند، به طوری که ممکن است شب ادراری به طور موقت متوقف کنند. با این حال، به محض این که کودک دارو را متوقف کند، دوباره شب ادراری خواهد داشت.

اطمینان حاصل کنید که فرزند آماده است. ناامیدی شما در اینجا کلید نیست. فرزند باید انگیزه ای برای جلوگیری از خیس کردن رختخواب داشته باشد. اگر او را از اینکه به مدت طولانی از لباس های زیر یکبار مصرف شبانه استفاده می‌کند، عذاب ندهید. او به شما اجازه خواهد داد که به او کمک کنید تا شب ادراری متوقف شود.

منبع: Webmd

ترجمه از گروه تامین محتوای پرشین خاتون

ارسال شده در 21 دی 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , سلامت , سلامت کودک , فرزندپروری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است