چطور از شر روغن‌های سرخ کردنی خلاص شویم؟

چطور از شر روغن‌های سرخ کردنی خلاص شویم؟

هرگز آنها را در فاضلاب نریزید.

روغن‌های سرخ کردنی را در سیستم فاضلاب نریزید. این یک پیشنهاد نیست بلکه یک قانون سخت و مهم است که باید به خاطر حفظ و نگهداری از لوله‌ها و سیستم فاضلاب از آن پیروی کنید. به طور جدی اجازه ندهید که یک عادت بد هزینه ی زیادی از این راه روی دست شما بگذارد. با اینکه گفته می‌شود، احتمالا از بین بردن روغن سرخ کردنی مشکل است، اما هیچ راهکار مناسبی برای این کار ارائه نشده است. اجتناب از ریختن روغن‌های سرخ شده در سیستم و لوله‌های فاضلاب، خیال شما را در رابطه با گرفتگی لوله‌ها تا آخر راحت می‌کند. در اینجا چند روش برای خلاص شدن از آنها پیشنهاد شده است.

 سعی کنید از روغن‌های جامد استفاده کنید.

زمانیکه از روغن‌های جامد برای پخت و پز استفاده می‌کنید، می‌توان پس از سرد شدن و همدما شدن با اتاق، به سادگی آن روغن را دور بریزید. روغن قنادی، روغن دنبه، روغن نارگیل و روغن بیکن گزینه‌های بسیار خوبی برای روغن‌های جامد بشمار می‌روند. به سادگی اجازه دهید روغن سرد شود و به صورت جامد درآید و آن را در سطل زباله بریزید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید باقیمانده روغن را سرد کنید و در پخت و پز‌های بعدی مورد استفاده قرار دهید. متاسفانه هیچکدام از این روغن‌ها برای سرخ کردنی‌های عمیق مناسب نمی باشند. بنابراین این پیشنهاد نمی تواند راه حل کامل و جامعی برای رفع این مسئله باشد.

استفاده از روغن کمتر و استفاده مجدد در صورت امکان

این موضوع از کسی پوشیده نیست که سرخ کردنی‌های عمیق نیاز به مقدار زیادی روغن دارد. در صورت امکان، برای سرخ کردن غذاها به جای استفاده از سرخ کن از تابه‌های کم عمق استفاده نمایید. به این ترتیب، از روغن کمتر استفاده می‌کنید و به طور کلی فرایند سرخ کردن را ساده می‌کنید. علاوه بر این، هنگامی که روغن به دمای اتاق می‌رسد، می‌توانید آن را از یک صافی عبور دهید تا تکه‌های سرخ شده باقی مانده را از آن حذف نمایید و از روغن صاف شده برای سرخ کردن مجدد استفاده کنید. می‌توانید روغن استفاده شده را با روغن جدید ترکیب کنید و به تدریج از آن استفاده کنید. در حالی که هیچ محدودیتی در تعدد استفاده از روغن وجود ندارد، بهتر است در ظاهر و عطر و بوی روغن دقت کنید تا مبادا فاسد شده باشد.

امکانات شهری را بررسی کنید.

از آنجا که شیوه‌های معدوم سازی فاضلاب‌ها به نوعی به محیط زیست وابسته است بر روی لوله‌های فاضلاب قرار دارد، ابتدا باید ببینید که آیا شهر شما فرآیند خاصی برای دفع روغن‌های مصرف شده دارد یا خیر. با تماس با شورای محیط زیست محلی خود شروع کنید، آنها می‌توانند در مورد بهترین شیوه‌ها، راهنمایی کنند. اغلب این موارد، روش‌های از بین بردن روغن‌های باقیمانده در فست فود‌ها و رستوران‌ها می‌باشد.

اهمیت دادن به موضوع به خودتان بستگی دارد.

اگر کاری برای شما انجام ندادند، می‌توانید روغن (یخ زده) را به یک ظرف غیر قابل بازیافت ریخته و بعدا به سطل زباله بیاندازید. اگر ایده قرار دادن یک مخزن روغن در سطل زباله‌ها توسط ماموران اکوسیستم مورد اجرا قرار نگرفت، می‌توانید یک قسمت مشخص در حیاط خود ایجاد کنید و یک حفره کوچک در آن حفاری کرده و روغن‌ها را از بین ببرید. اگر کمپوست دارید، روغن باقی مانده را می‌توان به آنها اضافه کنید. فقط مراقب باشید مخزن کمپوست یا حیاط خود را بیش از حد با زوغن، غرق نکنید، زیرا این می‌تواند موجب جذب ویتامین‌ها و سایر باکتری‌ها شود.

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

 

حتما بخوانید:

غذاها را تا چه مدت می توان درون فریزر و به حالت منجمد نگه داشت؟

هشدارهایی درباره گرم کردن مجدد مواد غذایی در مایکروفر

ارسال شده در 18 تیر 1398 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , نکات خانه‌داری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است