افزایش بهره وری و ۴ راهکار برای آن از نظر کارشناسان

“به اندازه کافی در روز وقت ندارم ” عبارتی است که همه مردم اغلب به آن فکر می کنند و آن را به زبان می آورند. اما در واقع این طور نیست. اگر مهارت استفاده از زمان را به خوبی فرا گیرید دیگر نگران گذر زمان نیستید. در این مقاله از پرشین خاتون راهکارهایی برای افزایش بهره وری ارائه خواهیم داد.

در حالی که آمار اداره کارگری آمریکا نشان می دهد که بهره وری هر ساله روند صعودی دارد-بهره وری کار در طول سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به میزان ۲٫۹٪ افزایش یافت- باز هم ما انسان ها همچنان به خاطر وابستگی به ابزارهای فناوری، رسانه های اجتماعی و ماهیت زود گذر زندگی روزمره مان می توانیم به راحتی دچار حواس پرتی شویم.
با این حال، بدون حواس پرتی، می توانید لیست کاری ترسناک خود را به اتمام برسانید. کارشناسان می گویند راز رسیدن به حداکثر بهره وری، تغییر نحوه تعریف و نگاه کردن به زمان است.


جولی مورگنسترن، مشاور سازماندهی و افزایش بهره وری و نویسنده Time to Parent، می گوید: “زمان در واقع ناملموس نیست؛ محسوس و قابل اندازه گیری است. “شما می توانید (سازماندهی زمان) را با سازماندهی کمد مقایسه کنید. فضای محدودی وجود دارد که اغلب با چیزهای بیشماری پر می شود که احتمالا می توانید آن ها را جا بدهید. ”
مورگنسترن می گوید: هدف ما نباید سعی کردن برای انجام هر کاری که در لیست کاری قرار می دهیم، باشد. در عوض، هدف باید حول محور انجام حداقل وظایف برای ایجاد بیشترین تاثیر در دستیابی به اهداف تعیین شده ما باشد.
و معلوم می شود بسیاری از ما در مورد کارایی اشتباه فکر می کنیم. لورا استاک، سخنگوی بهره وری و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Leadership USA می گوید: “بهره وری در مورد تعداد موارد بررسی شده شما در لیست یا چند ساعت کار شما نیست. بهره وری در مورد نتایجی است که شما توانستید در زمانی که صرف کردید، به دست بیاورید.”
صرف نظر از این که آیا شما مدام کارهایتان را به تعویق می اندازید یا کارآیی بالایی دارید ، در اینجا کارشناسان نکات واجبی را برای افزایش بهره وری به اشتراک می گذارند.


order neurontin online سطوح مسئولیت ها را ایجاد کنید

کارشناسان می گویند سازماندهی مسئولیت های خود به روشی قابل هضم می تواند بلافاصله افزایش بهره وری شما را تضمین کند. مورگنسترن سازماندهی وظایف با ایجاد دسته بندی ها به منظور حذف مواردی که فوری نیستند را پیشنهاد می کند. او می گوید: “اگر شما یک نویسنده هستید، مسئولیت های شما احتمالا شامل تصور داستان ها، تحقیق، نوشتن، ویرایش، مصاحبه می باشند. هر کس سه تا پنج سطح دارد. شما باید این امر را ساده تر کنید. مغز نمیتواند بیش از آن را دنبال کند. ”
لورا وندرکام، نویسنده به دور از ساعت زنگدار: کمتر احساس مشغولی کنید در حالی که کار بیشتری انجام می دهید ، می گوید شما می توانید این دسته بندی ها را گسترش دهید. او می گوید “به هفته آینده فکر کنید و یک فهرست اولویتی کوتاه مدت دارای سه دسته بندی ایجاد کنید: حرفه، روابط، خودتان. ایجاد یک لیست سه دسته ای به شما یادآوری می کند که هر چیزی را در هر سه دسته قرار دهید. انجام این کار تا حد زیادی موجب افزایش شانس داشتن هفته ای با بهره وری بالا خواهد شد.”

order neurontine overnight برنامه ریزی کنید

وندرکم می گوید: “من فکر می کنم زمان بیشتری برای عدم اطمینان از دست می رود. افراد در مورد آنچه که باید با زمان خود انجام دهند فکر نمی کنند و به همین ترتیب آنها فقط به آنچه که پیش می آید، واکنش نشان می دهند. اگر شما کمی تفکر در برنامه ریزی خود  لحاظ کنید، می توانید کار خیلی بیشتری در زمان خیلی کمتری انجام دهید”.

طبق گفته  استاک، برنامه ریزی برای تمام وظایف کلید موفقیت بیشتر در یک بازه زمان خاص است. ” استاک میگوید: “ملزومات کار خود را از نزدیک مطالعه کنید ؛ لیست امور کاری خود را اولویت بندی کنید، مصارف زمان را به دست بگیرید؛ تصمیم بگیرید فقط چیزی را که واقعا اهمیت دارد، انجام دهید.” او اضافه می کند که شما باید بازه های زمانی خاصی را برای وظایف اختصاص دهید، در زمان مناسب نه بگویید و به سرعت تصمیم گیری کنید.
به گفته مورگنسترن، و تمام کارهایی که باید انجام دهید، ، به جای این که فقط با عجله در لیست نوشته شوند، باید در برنامه شما قرار داشته باشند. او می گوید: “لیست کار های واجب” به یک “زمانی” که به ندرت انجام می شود ارتباط ندارد. “لیست کار” نیاز به مقدار مشخصی از زمان در روز شما نیاز دارد. اگر این کار فقط در یک لیست قرار داشته باشد و فقط منتظر زمان برای تحقق آن هستید، چنین چیزی اتفاق نمی افتد. “

albanchez de mágina paginas para conocer gente “کمال انتخابی reference را تمرین کنید

مورگنسترن از مشتریان خواست که مفهوم  کلی کمال را ریشه کن کنند. در عوض، افراد باید نسبت به این که چه کارهایی را می خواهند بیشتر بهبود دهند، قدرت انتخاب بیش تری داشته باشند و بیشتر وقت خود را صرف این تلاش ها کنند. برای انجام این کار، مورگنسترن تکنیکی به نام “Min ، Mod،Max ” ایجاد کرد. قبل از شروع کار، مورگنسترن پیشنهاد می کند حداکثر، حداقل و متوسط ​​(ترکیبی از حداکثر و حداقل) کاری که برای انجام آن کار می توانید انجام دهید را با جزئیات بنویسید.

او می گوید” ایده این است که بطور محسوس مشخص شود هر سطح عملکرد چه مقدار زمان به خود اختصاص می دهد. وی همچنین می گوید: “این امر همچنین طرح ناخودآگاه از آنچه را که برای انجام این کار به آن فکر می کنید، استخراج خواهد کرد.”

“سپس شما سطح مناسب برای این وظیفه در این لحظه از زمان را در مقایسه با هر چیز دیگری که در اختیار دارید، انتخاب می کنید.” این امر دیدگاهی  را در مورد میزان زمان و تلاشی که در واقع شما نیاز دارید اختصاص بدهید، فراهم می کند.


ظرفیت خود را مدیریت کنید

برخلاف باور عموم، چند وظیفه ای گاهی اوقات می تواند حتی منجر به زمان هدر رفته بیش تر شود. استاک بر اهمیت تمرکز تاکید می کند و تعیین می کند که کدام وظیفه مهم ترین اهمیت برای انجام شدن در آن روز را دارد و به ترتیب اولویت از بالا به پایین بقیه وظایف انجام می شوند.

او هم چنین پیشنهاد می کند که به صورت واقع بینانه ارزیابی کنید که مسئولیت چه چیزی را می توانید از لحاظ جسمی و روانی به عهده بگیرید. او می گوید: ” بر عوامل فیزیکی موثر بر انرژی خود تمرکزکنید. خواب، رژیم غذایی، ورزش، و شادی خود را مدیریت کنید “.
و اگر نگران هستید انجام کاری بیشتر از زمانی که باید، وقت بگیرد، به جای اختصاص دو برابر زمان به وظایف، وندرکام می گوید بینید چقدر طول می کشد تا شما طی یک هفته هر کار را کامل کنید. به این ترتیب، می توانید ببینید بیشترین وقت خود را صرف چه کاری کرده اید و به این ترتیب تنظیم کنید تا فضا برای اموری که مهم تر هستند، ایجاد کنید.

حتما بخوانید:

چگونه یک مصاحبه شغلی موفق داشته باشیم؟

ارسال شده در 28 آذر 1397 توسط پریسا معینی با موضوع سبک زندگی , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است