آموزش بافت کلاه و شال گردن پسرانه سری دوم

پرشین خاتون در این مقاله با آموزش دیگری از بافت کلاه و شال گردن پسرانه همراه شما خواهد بود.


وسایل مورد نیاز برای بافت کلاه و شال گردن

۴ کلاف ۲ رنگ ۱۰۰ گرمی- میل شمارۀ ۴

طریقۀ بافت

۹۰ دانه سر انداخته شود. تا بلندی ۴ سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید.

رج اول: ۲ تا از زیر- حاشیه- ۲ تا از رو- ۶ دانه از زیر- ۲ تا از رو- ۶ تا از زیر، تا آخر دانه‌ها ببافید. هر ۶ رج در میان دانه‌های ۶ دانه از زیر را به صورت ضربدری ۳×۳ جابه‌جا کنید.
بافت را تا بلندی ۴۰ سانتی‌متر ببافید. تمام رج‌های برگشت را نیز همان طوری که دانه‌ها دیده می‌شوند، بافته می‌شود. سپس درز کناری را دوخته و درز بالای کلاه را نیز کوک زده، جمع کنید و ۲ دانه منگوله نیز به سر کلاه وصل کنید.

طریقۀ بافت شال گردن

۳۰ دانه سر انداخته شود. ۱۲ دانه کشباف، ۲ دانه از زیر- ۲ دانه از رو ببافید.
۶ دانه از زیر و دوباره ۱۲ دانه کشباف ۲ دانه از رو- ۲ دانه از زیر ببافید. بافت را تا بلندی دلخواه ادمه دهید. هر ۶ رج در میان ۶ دانه از زیر را جهت پیچ طنابی به صورت ضربدری ۳×۳ جابه‌جا کنید. در آخر دانه‌ها را کور کنید. دو سر بافت را با نخ و سوزن کوک زده، جمع کنید و دو عدد منگوله نیز به دو سر بافت وصل کنید. کلاه و شال گردن بسیار جالب و زیبایی است.
امیدوارم مادرهای عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

 

منبع: ایران بانو

ارسال شده در 3 آبان 1397 توسط پریسا معینی با موضوع بافتنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است