۱۰ قاعده فنگ شویی که باید حتما در منزل خود رعایت کنید!

دکوراسیون از نظر بیشتر افراد فقط هنر هماهنگی است که در خدمت زیبایی قرار می گیرد اما واقعیت این است که چیدمان خانه شما روی آرامش، شادی و رضایت تان هم تاثیر می گذارد. فنگ شویی دامنه این تاثیرات را بیشتر از این می داند و می گوید دکوراسیون حتی روی ثروت و کار و بار شما هم تاثیر می گذارد. ما چند از رازهای فنگ شویی را با شمـــا در میان می‌گذاریم. با ما همراه باشید.

۱٫ انرژی خلاق را به بیرون از پنجره نفرستید.

قرار دادن میز کار در مقابل پنجره ای با چشم انداز زیبا ممکن است ایده ی وسوسه کننده و جذابی باشد، اما قبل از این کار، مفهوم «حالت تسلط» فنگ شویی را در نظر بگیرید. با قرار دادن میز تان در حالت تسلط – مکانی که شما می توانید بیشتر اتاق را ببینید (از جمله درب ورودی) – شما احتمالا امنیت و کنترل بیشتری در فضا احساس می کنید. ضمنا هدف اولیه ی اتاق تان را به خاطر آورید – محلی برای آرامش و رویاپردازی است؟ اگر بله، پس قرار دادن میز تان دقیقا روبروی پنجره احتمالا مطلوب است؛ اما اگر هدف تان خوب کار کردن است، چیدمانی دیگر پاسخ گوی شما خواهد بود.
همچنان دوست دارید از منظره لذت ببرید؟ پس میز تان را طوری قرار دهید که پنجره در یک سمت آن باشد تا بتوانید در زمان استراحت نگاهی به بیرون بیندازید.

۲٫ اتاق خواب تان را برای داشتن یک رابطه ی بهتر متعادل کنید.

با چیدمانی که به شما امکان دیدن درب ورودی از روی تخت تان بدهد، اصل «حالت تسلط» را در اتاق خواب تان نیز اجرا کنید. قرار دادن تخت خواب دقیقا روبروی درب، بدیمن تلقی می شود. سعی کنید آن را خارج از مرکز قرار دهید. در اتاق خواب های دونفره، برای ایجاد برابری در رابطه، مهم است که از میز های پاتختی و آباژور های هم اندازه استفاده کنید.

۳٫ پنج عنصر را در هر اتاق داشته باشید.

 در حالی که نیاز نیست ۵ عنصر را (آب، چوب، آتش، خاک و فلز) عینا در فضا بیاورید، سعی کنید از چیزهایی استفاده کنید که نشانگر این عناصر در فضای شما باشند. برای مثال شیشه یا آینه می توانند مظهر آب باشند، شمع یا آباژور به جای آتش و سرامیکبه جای خاک باشد. اتاقی با مظاهر این پنج عنصر احساس راحتی و تعادل بیشتری می دهد.

۴٫ برای سلامت و انرژی، ریخت و پاش ها را تمیز کنید.

یکی از ساده ترین روش ها (البته نه آسان ترین) برای شروع هماهنگ کردن منزل تان با اصول فنگ شویی، تمیز کردن ریخت و پاش ها است. ریخت و پاش انرژی ما را می گیرد، هم از نظر فیزیکی (با قرار گرفتن بر سر راه ما) و هم به صورت ناخودآگاه (با یادآوری کارهای ناتمام به ما). از طرف دیگر، یک خانه ی تمیز و منظم حاکی از سلامت و انرژی پویا است که بیشتر ما می توانیم از آن استفاده کنیم.

۵٫ به جبهه ی ورودی منزل تان یک تحول فنگ شویی بدهید.

مسیری که انرژی از خیابان به خانه ی شما جاری می شود در فنگ شویی بسیار مهم است. هدف، محافظت خانه ی شما از انرژی های شلوغ خیابان است، در حالی که به طور هم زمان برای مهمانان دعوت کننده خواهد بود.


اگر مقدار زیادی انرژی های شلوغ خیابانی در مقابل خانه تان دارید، کاشتن درخت یا بوته نزدیک پیاده رو، اضافه کردن ایوان یا سقف زدن بر پله های ورودی منزل تان یا قرار دادن مجسمه های سنگین یا گیاهان گلدانی بزرگ نزدیک پیاده رو جلو منزل تان را امتحان کنید. مسیرهایی که به درب ورودی منزل می رسند، به جای یک خط مستقیم طولانی باید منحنی های آرامی باشند.
اگر می خواهید ورودی دعوت کننده تری داشته باشید، از نورپردازی برای جلب توجه دید به سمت داخل، پله های عریض تر برای درب ورودی و پلاک های بزرگ و واضح استفاده کنید.

۶٫ وسایل خراب را یا تعمیر کنید یا اگر قابل تعمیر نیستند، دور بریزید.

هر وسیله‌ای را که شکسته یا خراب شده و قابل تعمیر نیست یا ارزش تعمیر ندارد، لوازمی را که در یک سال گذشته سراغشان نرفته و از آنها استفاده نکرده اید، وسایلی که تلنبار کرده اید که شاید روزی به کارتان بیاید، همه و همه را ببخشید یا دور بریزید. حتی اگر این لوازم، لباس های شما یا کتاب هایی باشد که خریده اید اما استفاده نکرده اید. عادت کنید به این که هر چیزی را که واقعا به آن نیاز دارید یا واقعا از آن استفاده می کنید، بخرید. اگر در یک سال گذشته به یک کفش احتیاج پیدا نکرده اید، به احتمال زیاد بعد از این هم نیاز نخواهید داشت و اگر لیوانی دارید که یک سال است در آن نوشیدنی نخورده اید، بعد از این هم نخواهید خورد! این وسایل را از خود دور کنید تا انرژی مثبت و خوشبختی جایگزین شان شود.

۷٫ لبه های تیز را حذف کنید

به دور و برتان نگاه کنید. میز ناهار خوری تان گرد است یا مستطیل؟ آباژورتان مکعبی است یا استوانه ای؟ مبلمانتان چطور؟ نرم و راحت است یا سخت و چهارچوبی و اداری؟ قوانین فنگ‌شویی می‌گویند لبه‌های تیز حامل انرژی منفی در خانه هستند. بنابراین بهتر است لــوازمی را در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید که زوایای منحنی دارند. همچنین قواعد این سبک چیدمان می گوید که گوشه‌های اتاق را با وسیله پر کنید تا تیزی آن کمتر به چشم بیاید.

۸٫ هر وسیله ای سر جای خودش

هر چیزی جایی دارد. جای تلویزیون در هال است نه اتاق خواب و جای ماکروفر در آشپزخانه است نه در اتاق کار! بنابراین هر چیزی را در جای اصلی اش به کار ببرید. در اتاق خواب شما تنها باید چیزهایی به چشم بیاید که برای خواب به آن احتیاج دارید و در پذیرایی تان فقط لوازم پذیرایی باشد. کامپیوتر را از اتاق خواب به اتاق کار منتقل کنید و مراقب باشید که این اشیا همواره در جایگاه خودشان مورد استفاده قرار گیرند. به جز این، فنگ شویی به تناسب و هماهنگی رنگ ها هم اهمیت زیادی می دهد. خانه تان را طوری بچینید که حداکثر سه رگ در آن به کار رفته باشد. استفاده از رنگ های بیشتر، باعث سردرگمی و عدم آرامش می شود. البته منظور از سه رنگ، رنگ هایی است که در چشم می آیند ولی در استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید آزاد هستید.

 

۹٫ نور طبیعی و هوای تازه را از دست ندهید

هر روز صبح حتما به مدت ۲۰ دقیقه پرده‌های خانـه را کنـار بزنیـد و پنجره‌های خانه را باز کنید تا هوای تازه در خانه جریان یابد و نور خورشید فضای خانه را روشن و گرم کند. این اصل یکی دیگر از مهم‌ترین قوانین فنگ‌شویی است که به حفظ سلامت و تندرستی اعضای خانواده کمک می‌کند. اجرای این اصل به‌ویژه در اتاق خواب به شما کمک می‌کند تا هوای راکد موجود در اتاق را به حرکت در آورید و به این ترتیب اکسیژن مورد نیاز فضای خانه را تامین کنید. اجرای این کار به صورت روزانه به شما کمک می‌کند تا با اکسیژن‌رسانی مناسب به اعضای خانواده خود برای حفظ سلامت آنها گام بردارید.

۱۰٫  برای هر اتاق رنگی وی‍ژه در نظر بگیرید

انتخاب رنگ مناسب از بهترین قواعد فنگ‌‌شویی است که می‌تواند تاثیر زیادی در زندگی شما داشته باشد. بر اساس قواعد فنگ‌شویی بهترین انتخاب برای اتاق خواب، رنگ قهوه‌ای یا شکلاتی است. این رنگ از آنجا که انرژی‌‌های سکون و راکد را با خود همراه دارد موجب افزایش آرامش اعضای خانواده هنگام خواب می‌شود. به این ترتیب با انتخاب این رنگ می‌توان عمق و کیفیت خواب اعضای خانواده را بهبود بخشید. رنگ قرمز نیز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دیوارها یا کابینت آشپزخانه است زیرا این رنگ موجب افزایش اشتهای افراد هنگام مصرف موادغذایی می‌شود.

 

حتما بخوانید:

چطور هوای منزل را با چند راهکار ساده ضدعفونی کنیم؟

۶ راه ساده برای انتشار انرژی مثبت در آشپزخانه

۱۲ گیاهی که نگهداری‌شان در خانه به حفظ سلامت شما کمک می‌کند

ارسال شده در 7 اسفند 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , مطالب خواندنی , نکات خانه‌داری

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است