دارچین، ماده چربی سوزی که باید به صبحانه خود اضافه کنید!

دارچین خوراکی چربی سوزی است که توصیه می شود حتما به صبحانه خود اضافه کنید. مدت زمانی طولانی است که دارچین ادویه مورد علاقه انسان برای پاشیدن روی دسرها و یا سیب زمینی شیرین سرخ شده، است چرا که عطر و طعم بی نظیری به آنها میدهد. محققان دانشگاه میشیگان در حال حاضر یافته های جدیدی در مورد مزایای فوق العاده این ادویه منتشر کرده اند. با ما همراه باشید.

مدت زمانی طولانی است که دارچین ادویه مورد علاقه انسان برای پاشیدن روی دسرها و یا سیب زمینی شیرین سرخ شده، است چرا که عطر و طعم بی نظیری به آنها میدهد. محققان دانشگاه میشیگان در حال حاضر یافته های جدیدی در مورد مزایای فوق العاده این ادویه منتشر کرده اند. با ما همراه باشید.

مطالعه آنها نشان داده است که سینامالدهید، روغن اصلی دارچین که طعم متمایز آن به دلیل وجود همین ماده است، به فعال شدن ترموژنز در بدن کمک می کند، ترموژنز فرآیند متابولیکی بدن است که کالری را می سوزاند و به کاهش وزن کمک می کند.

ژو وو، نویسنده ارشد این پژوهش، استادیار پژوهشی در موسسه علوم زیستی است. وی از مطالعات گذشته خود از قدرت سینمالدئید آگاه بود، اما با همکاری تیم خود، سلولهای چربی را از داوطلبان آزمایش کردند تا افزایش متابولیسم لیپید هنگام مصرف این روغن ضروری، را مورد تحلیل قرار دهند.

وو میگوید: “دارچین سالهاست بخشی از رژیم غذایی ما است و مردم به طور کلی از خوردن آن لذت می برند. بنابراین اگر بتواند در برابر چاقی نیز از فرد محافظت کند، ممکن است رویکردی برای سلامت متابولیک ارائه دهد که بیماران آسان تر به آن روی آورند.”

با این حال، این بدین معنا نیست که فورا تصمیم بگیرید که باید دارچین بیشتری بخرید و مصرف کنید- وو می گوید تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی بهترین استفاده از قدرت سینامالدهید مورد نیاز است. در عین حال افزودن دارچین به رژیم غذایی خود تنها میتواند به معنای مفید بودن آن برای میزان متابولیسم شماست. آن را روی فرنی یا غلاتی که در وعده صبحانه می خورید بپاشید و آن را با ماست یونانی مخلوط کنید.

اما لطفا از دارچین خوب استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید (در ایران دارچین هندی که به صورت لوله ای است در مقایسه با دارچین چینی، نوع خوبی از دارچین به شمار میرود.)

طرز تهیه رول دارچینی فوری

مقاله مرتبط:‌

 

تهیه و ترجمه از گروه تامین محتوای پرشین خاتون

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است