چراغ سبزی برای مطالعه بر روی استفاده از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته COVID-19.

چراغ سبزی برای مطالعه بر روی استفاده از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته COVID-19.

my company

http://www.murphyz.co.uk/8646-dte68589-best-dating-site-for-san-francisco.html در یک کارآزمایی بالینی کوچک که اخیراً تأیید شده است ، حدود 30 بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا ممکن است به زودی شروع به دریافت پلاسمای خون از افرادی کنند که از این بیماری بهبود یافته اند. این کار توسط دولت سوئد تایید شده ، و اثر بخشی آن توسط محققان در دانشگاه کارولینسکا اعلام خواهد شد.

https://fullelectronica.com.ar/267266-dts89100-torrent-paginas-conocer-gente.html

پروفسور یواکیم دیلنر

استفاده از پلاسمای خون افرادی که از یک بیماری  بهبود یافتند،برای بهبود بیمارانی که هنوز بهبود نیافته اند ، روال معمولی است که از زمان آنفلوانزای اسپانیایی در اوایل قرن بیستم ،تا تقریبا باقی بیماری های اخیر در قرن بیست و یکم. به گفته یوآکیم دیلنر ، استاد اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در موسسه کارولینسکا ، این درمان تا حدودی در نیمی از تمام عفونت هایی که در قرن گذشته محاکمه شده اند ، تأثیر داشته است.یواکیم دیلنر می گوید: “ما نمی دانیم که آیا آن در برابر COVID-19 کار می کند ، اما از آنجا که این روش روی بسیاری از عفونت های دیگر کار کرده است ، باید امتحان کنیم.”

تست های پادتن

یکی از مزایای این درمان این است که تدارکات مربوط به اهدای خون در اداره اهدای خون در حال حاضر وجود دارد. یکی از معایب این است که روشی برای اندازه گیری سطح پادتن در برابر COVID-19 در پلاسمای خون هنوز کاملاً توسعه نیافته است. در اینجا ، محققان مؤسسه Karolinska ، که در تلاشند تا آزمایش های مربوط به آنتی بادی را تهیه کنند ، نقش بزرگی را ایفا می کنند.یواکیم دیلنر می گوید: “بسیاری از افراد که مشتاق کمک هستند و در تلاشند تا روش ها را برای آزمایش میزان آنتی بادی در خون پس از عفونت COVID-19 بهبود دهند.ما به این تحلیل ها نیاز داریم تا مشخص کنیم کدام یک از بیماران بهبود یافته ممکن است به عنوان اهدا کننده خون مناسب باشند.”اهدا خون و انتقال پلاسما هم داوطلبانه است. در مرحله اول ، ایمنی این عمل با 10 بیمار که در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا با COVID-19 بستری شده اند ، تجزیه و تحلیل می شوند و می توانند با پاسخ دادن به سؤالات به طور فعال شرکت کنند. اگر درمان بی خطر تلقی شود ، مطالعه برای آزمایش تأثیر آن بر 20 بیمار دیگر گسترش خواهد یافت.به گفته یوآکیم دیلنر ، فقط بیماران COVID-19 که قبلاً در استکهلم تحت معالجه قرار گرفته بودند ،  ممکن است در این زمان خون اهدا کنند. این امر به این دلیل است که در طول اپیدمی های دیگر ،گونه های مختلف ویروس در مناطق مختلف ظاهر شده است ، و مهم است که اهدا کنندگان خون را پیدا کنید که دارای همان نوع ویروس بوده اند همانند افرادی که هنوز بیمار هستند.

 

تقویت در مرحله وخامت بیماری

تجارب قبلی از درمان های مشابه در برابر سایر عفونت ها نشان می دهد که یک دوز حداکثر 200 میلی لیتر پلاسما ممکن است برای کاهش علائم کافی باشد. این بدان معناست که اهداء استاندارد 600 میلی لیتر پلاسما از یک بازمانده COVID-19 با پلاسما قابل استفاده ممکن است برای درمان سه بیمار کافی باشد.یواکیم دیلنرمی گوید: “این مانند یک بار درمان در یک مرحله وخیم است که در آن شما برای مبارزه با عفونت به کمک نیاز دارید. سپس می توانید کمی از کسی که موفق به شکست آن شده است ، کمی بهبود پیدا کنید.” خطرات مرتبط با درمان مانند همه انتقال خون ها یکسان است و  واکنش های آلرژیک را نیز شامل می شود.

منبع:https://news.ki.se/green-light-for-trial-study-on-using-blood-plasma-from-recovered-covid-19-patients

 

بیماری کوید ۱۹ در افراد مختلف با چه شدتی بروز می کند؟

 

ارسال شده در 16 فروردین 1399 توسط Z Samimi با موضوع سلامت , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است