تخم مرغ با پوست

به خاطر داشته باشید هرگز تخم مرغ را برای سریعتر پختن در مایکرویو قرار ندهید این کار بسیار بسیار خطرناک است. دمای بالای مایکرویو ممکن است باعث انفجار تخم مرغ شود و آن وقت برای چند دقیقه صرفه جویی در وقت، مجبور می شوید ساعتها به تمیز کردن مایکرویو مشغول باشید.

فلفل چیلی

طبق گفته The Daily Meal، کپسایسین در فلفل (که ترکیبی از فلفل است که تندی آن را تعیین می کند) وقتی که در معرض دمای بالا در مایکروویو قرار می گیرد، تبخیر می شود. با اینکه فلفل ها منفجر نخواهند شد ولی از این گازهای متصاعد شده از فلفل باید اجتناب کرد.

شیر مادر

بسیاری از مادران شیرده، شیر خود را می دوشند و آن را فریز می کنند تا در مواقع ضروری استفاده کنند. بنابر گزارش FDA قرار دادن شیر مادر در مایکرویو باعث گرم شدن غیر یکنواخت آن می شود و ممکن است برخی قسمتهای شیر داغ باشد و باعث سوختگی دهان نوزاد شود.

قرار دادن فنجان آب در مایکرویو

قرار دادن یک فنجان آب در مایکرویو برای گرم کردن سریع اب به نظر کاری عادی است که ممکن است بسیاری از ما هر روز آن را انجام دهیم. اما باید بدانید که آب ممکن است در مایکرویو تا حدی بیشتر از دمای جوش گرم شود بدون اینکه بجوشد و وقتی آن را بیرون می آورید با کوچکترین تغییر فیزیکی مثل هم زدن یا تکان دادن تمامی آب به یکباره جوش می آید و حالتی شبیه انفجار پدید می آورد که بسیار خطرناک است و ممکن است باعث سوختگی صورت و بدن شود.

گوشت های فرآوری شده

شاید به نظر نیاید که قرار دادن هات داگ یا سوسیس در مایکرویو ضرری داشته باشد ولی بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله Food Control، قرار دادن گوشت فرآوری شده در مایکروویو (که معمولا حاوی مواد نگهدارنده و مانند آن است) می تواند منجر به تولید اکسیداسیون کلسترول (COP) شود که قبلا در تحقیقی ثابت شده است که با بیماری قلبی عروقی مرتبط است. این کار باعث می شود که یک غذای بد تبدیل به بدتر شود.

 

گوشت منجمد

عادت قرار دادن گوشت یخ زده در داخل مایکروویو آنهم چند دقیقه قبل از پخت، در خیلی از افراد وجود دارد. این در حالی است که این اقدام به از دست دادن ویتامین ب ۱۲ موجود در گوشت و آمینو اسیدهای آن می‌انجامد. از دست دادن آب گوشت در نتیجه گرم شدن با مایکروویو، منجر به کاهش ارزش پروتئین موجود در آن می‌شود. بهتر است گوشت را در انتهای یخچال بگذارید تا یخ آن یک روز قبل از استفاده، آب شود.

 

انواع برنج

درجه حرارت بالای مایکروویو برای برنج  مضر است و منجر به از دست رفتن بخش زیادی از مواد مغذی، ویتامین‌ها و فیبر غذایی آن می‌شود. علاوه بر این، قرار دادن برنج در مایکرویو می‌تواند باعث مسمومیت غذایی شود. برنج نپخته حاوی هاگ‌هایی از باکتری است که می‌توانند در فرآیند گرم شدن زنده بمانند. همین که برنج را از مایکروفر بیرون بیاورید و در دمای اتاق قرار دهید، این باکتری‌ها دوباره به فعالیت ادامه می‌دهند و می‌توانند باعث ایجاد اسهال و استفراغ در فرد شوند.

کره

اگرچه بسیاری از افراد تمایل دارند کره را در مایکروویو ذوب کنند، گرما می تواند مقدار پروتئین موجود در کره را کاهش دهد. پس کره را در یک ظرف روی حرارت کم قرار داده و سپس ذوب کنید. قرار دادن کره در دمای اتاق نیز آن را به طور طبیعی نرم می‌کند. در ثانی قرار دادن کره فریز شده در فریزر ممکن است حالتی شبیه انفجار پدید آورد که باعث آسیب زدن به وسیله برقی شما می شود.

 

منبع: Mashed.com

حتما بخوانید: