تعیین جنسیت با در نظر گرفتن زمان تخمک گذاری

بارداری زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک در مدت ۲۴ ساعت پس از آزاد شدن از تخمدان و در طی عبور از لوله فالوپ بارور شود و رویان جوان در دیواره رحم لانه‌گزینی کند. شما می‌توانید با وارد کردن تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود و طول دوره عادت ماهیانه‌تان به طور متوسط، بازه تخمک‌گذاری خود را محاسبه نمایید. برای باردار شدن بهتر است در بازه تخمک‌گذاری به صورت یک شب درمیان آمیزش داشته باشید. در این مقاله با زمان تخمک گذاری و چگونگی تعیین جنسیت جنین آشنا می شوید. با پرشین خاتون همراه باشید.

دکتر بناندو کیست ؟

دکتر بناندو پزشک لهستانی اعلام کرد که فرضیه اودرمورد جنسی جنین به اثبات رسیده است . طبق فرضیه ی وی زن وشوهر می توانند به میل خود جنس فرزند آینده خویش را انتخاب کنند . چند تن از پزشکان مشهورآمریکا آزمایشهای مختلف بر روی انسان وبرخی ازحیوانات تایید کردند که فرضیه ی دکتر بناندولهستانی درمورد به دنیا آوردن دختر یا پسر دارای اساس طبعی است واعلام کردند که تجربیات وآزمایش های آنان درهرصد ۱۰۰ مورد هشتادوشش ۸۶ مورد صحت فرضیه دکتر بناندو را ثابت کرده است.این پزشک لهستانی دریکی ازشهرهای کوچک لهستان مشغول طبابت بود ، و ۶۵ سال درگمنامی بسر برده است ، کشف اوکه به عقیده محققان ودانشمندان آمریکایی وفرانسوی در۸۶ % به اثبات رسید تحول بزرگی درآفرینش ایجاد خواهد کرد

وی می گوید : من ازموقعی که درمسیرخودم یک وقت پسر یا یک وقت دختررا همراه والدین شان می دیدم ازخودم می پرسیدم ، چــرا ؟ ازیک پدر و مادر تمامی فرزندان پسروگاهی تمامی شان دختر بدنیا می آیند ؟ بعداً که پزشک شدم بازهمان سوال لحظه ی از ذهنم دورنمی شد – بدین جهت تحقیقات وتجربیات وآزمایش های خود را شروع کردم ، واوّلین بار این امتحان را بر روی خودم انجام دادم ، وجنس هر دو فرزندم را خودم انتخاب کردم .

و اضافه می کند : من بیش از ۳۰ سال است که به این نتیجه رسیده ام ولی هیچ کس به حرف من گوش نمی داد .

دکتر بناندو پزشک لهستانی اعلام کرد که فرضیه اودرمورد جنسی جنین به اثبات رسیده است . طبق فرضیه ی وی زن وشوهر می توانند به میل خود جنس فرزند آینده خویش را انتخاب کنند . چند تن از پزشکان مشهورآمریکا آزمایشهای مختلف بر روی انسان وبرخی ازحیوانات تایید کردند که فرضیه ی دکتر بناندولهستانی درمورد به دنیا آوردن دختر یا پسر دارای اساس طبعی است واعلام کردند که تجربیات وآزمایش های آنان درهرصد ۱۰۰ مورد هشتادوشش ۸۶ مورد صحت فرضیه دکتر بناندو را ثابت کرده است .

گروهی از پزشکان فرانسوی نیزنتیجه وتجربیات آزمایش های خودرا درحدود ارقامی از همین درصداعلام کردند .

دختر یا پسر ؟

زمان تخمک گذاری برای دختر دار شدن یا پسر دار شدن ؟

این دکتر می گوید : زن وشوهر می توانند جنس فرزندخود را قبل از اینکه زن حامله شود ، انتخاب کنند ، انسان با یک حساب می تواند صاحب یک پسر یا یک دختر شود.

نظردکتر به زبان ساده وعامیانه چنین است ، جنس جنین مربوط به زمان میل جنسی است ، معمولاً زن های جوان ۱۴ روزپس ازعادت ماهانه تخمک گذاری می کنند . اگر از ۲ تا ۵ روز قبل از تخمک گذاری یعنی روزهای نهم ، دهم ، یازدهم ، پس از عادت رابطه جنسی برقرار شود واگرنطفه منعقدگردد جنین دختر خواهد بود ، ولی در روزتخمک گذاری ونیز یک روز قبل یا یک روز بعد تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار شود اگرنطفه منعقد گردد جنین پسر خواهد شد . ویک روز نیز شانس پسریا دختر شدن جنین مساوی است . یعنی پسر یا دخترشدن کاملاً تصادفی است . آن روز ، روز دوازدهم بعداز عادت ،یعنی دو روز قبل از تخمک گذاری است .

تخمک گذاری :

دوران تخمک گذاری درهمه ی زنان کاملاً مشخص نیست واختلاف های کوچکی وجود دارد ، پس باید هر زن طبق محاسبه دقیق روز تخمک گذاری خود را مشخص سازد ، این کاربایک میزان حراره ( دماسنج ) امکان پذیر است اندازه گیری درجه حرارت هروز قبل از پایین آمدن ازتخت خواب دوران تخمک گذاری را مشخص می کند .چون قبل ازشروع تخمک گذاری حرارت

بدن کمتر از ۳۷ْ درجه می باشد ، وچند ساعت پس ازتخمک گذاری ناگهان حرارت بدن بالا می رود ، ودو روز بعد ، از ۳۷ْ درجه نیز بیشترمی شود . پس به این ترتیب هر زنی می تواند دقیقاً دوران تخمک گذاری خود را مشخص سازد .

اگر زنی این کار در، سه دوره ی عادت ماهانه اش انجام دهد ، دقیقاً می داندکه در چه روزی از ماه تخمک گذاری خواهد بود.

اگر ۵ روز قبل از آغاز تخمک گذاری رابطه برقرار شود ، دختری به دنیا می آورد ، ولی در روز تخمک گذاری ویا یک روز قبل یا یک روز بعد رابطه برقرار شود ، پسر به دنیا خواهد آورد . بعداز سپری شدن این دوران حاملگی غیر ممکن است .

چگونه می توانم زمان تخمک گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟

زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانمهایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می کشد، چهاردهمین روز معمول روز تخمک گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمول چند روز طول می کشد.

با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه های تخمک گذاری را فرا بگیرید.

تغییر در ترشحات دهانه رحم:

هر چقدر روزهای بیشتری از دوره شما بگذرد، حجم این ترشحات افزایش پیدا کرده و بافت آنها نیز تغییر می کند. این تغییرات، بیانگر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن شما است. هنگامی که این ترشحات شفاف، لیز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداکثر می رسد. به نظر بسیاری از خانمها، ترشحات در این دوره مانند سفیده تخم مرغ است.

این ترشحات در حالت طبیعی به عنوان یک سد محافظ عمل می کنند، اما در زمان اوج توانایی باردار شدن در شما، این ترشحات به اسپرم اجازه می دهند تا از مجرای رحم عبور کرده و به سمت رحم بروند، سپس به طرف لوله های فالوپ حرکت کنند تا با تخمک شما برخورد نمایند.

افزایش دمای بدن:

پس از تخمک گذاری، دمای بدن شما ممکن است بین ۰٫۴ تا ۱٫۰ درجه افزایش پیدا کند. شما این تغییر را احساس نخواهید کرد، اما می توانید با استفاده از یک دماسنج، “دمای پایه بدن” یا BBT خود را اندازه گیری کنید. دمای پایه بدن یعنی دمای بدن در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب، پیش از آنکه هرگونه فعالیتی انجام دهید. این افزایش دما بیانگر آن است که تخمک گذاری در بدن شما انجام شده است، زیرا آزاد شدن یک تخمک منجر به تحریک و افزایش تولید هورمون پروژسترون می گردد، که دمای بدن را افزایش می دهد.

زمان تخمک گذاری زنان

زمان حداکثر توانایی شما برای باردار شدن، دو تا سه روز پیش از این است که دمایبدن شما افزایش پیدا کند. برخی از متخصصان بر این باورند که ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از مشاهده اولیه افزایش دما نیز شما شانس باردار شدن را دارید، اما اکثر آنها اذعان می کنند که این زمان برای حامله شدن خیلی دیر است.

پس از تخمک گذاری، یک تا دو روز طول می کشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدی برسد که دمای بدن شما را افزایش بدهد. اما از آنجا که تخمک تنها حداکثر ۲۴ ساعت می تواند زنده بماند، هنگامی که دمای بدن افزایش پیدا می کند، دیگر برای باردار شدن خیلی دیر شده است،. به همین دلیل، متخصصان توصیه می کنند که دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقا زیر نظر گرفته و نموداری برای آن طراحی کنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص داده و زمان احتمالی تخمک گذاری خود را مشخص کنید. در این صورت می توانید به گونه ای برنامه ریزی کنید که دو تا سه روز پیش از موعد افزایش دمای بدن خود، آمیزش داشته باشید.

درد در ناحیه پایین شکم: حدودا ۲۰% از خانمها می توانند تخمک گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس کنند، که نشانه های آن می تواند از درد ملایم تا تیر کشیدن های شدید و ناگهانی باشد. این حالت، که به آن میتل اشمرز ی mittelschmerz گفته می شود، ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

تستهای پیش بینی کننده تخمک گذاری چگونه کار می کنند؟؟

این تستها که در داروخانه ها یا فروشگاههای دیگر موجود بوده و بدون نسخه نیز به فروش می رسند، افزایش هورمون LH را، که دقیقا قبل از تخمک گذاری رخ می دهد، در ادرار شما تشخیص می دهند. استفاده از این تستها ساده تر بوده و نتایج آنها نیز دقیق تر از دماسنجهای BBT است و می توانند تخمک گذاری را ۱۲ تا ۳۶ ساعت زودتر تشخیص داده و احتمال بارور شدن شما را در همان ماه اولی که از این تستها استفاده می کنید به حداکثر برسانند.

اما این دستگاهها خالی از اشتباه نیز نیستند. در مواردی نادر، آنها وجود LH را ثبت می کنند. در واقع پاسخی که دستگاه به شما می دهد، یک جواب “مثبت” یا “منفی” است، نه یک عدد. به این ترتیب نمی توان تضمین کرد که در صورت مثبت بودن پاسخ، حتما تخمک گذاری انجام خواهد شد؛ در واقع میزان هورمون LH می تواند با یا بدون آزاد شدن تخمک، افزایش پیدا کند. همچنین ممکن است افزایش میزان این هورمون به صورت کاذب نیز اتفاق بیفتد، که دوباره سطح آن کاهش یافته و پس از آن کمی مانده به تخمک گذاری مجددا افزایش پیدا می کند.

برای به دست آوردن حداکثر دقت، راهنما و دستورالعمل تست را به دقت مطالعه و پیگیری کنید. با این حال، اگر راهنمای تست به شما می گوید که اولین ادرار خود در طول روز را تست کنید، ممکن است بهتر باشد که دومین ادرار خود را تست کنید. ادرار شما در طول شب غلیظ می شود، که در نتیجه ممکن است نتیجه تست “مثبت” ولی “کاذب” باشد.

دوره شما از اولین روزی که پریود آغاز می شود، محاسبه می گردد. در صورتی که دوره شما ۲۸ روزه باشد، تست را از روز یازدهم آغاز کرده و به مدت ۶ روز ادامه دهید؛ یا تست را به تعداد روزهایی که شرکت تولید کننده دستگاه توصیه کرده است، ادامه دهید. در صورتی که دوره شما بین ۲۷ تا ۳۴ روز است، روز تخمک گذاری شما ممکن است بین روزهای سیزدهم تا بیستم باشد. تست را از روز یازهم آغاز کرده و تا روز بیستم ادامه دهید. در صورتی که دوره شما نامنظم است، ممکن است به این نتیجه برسید که استفاده از این تست نمی تواند آزمون مناسبی برای تشخیص زمان تخمک گذاری در شما باشد.

حتما بخوانید:

دانستنی هایی درباره نحوه تخمک گذاری و زمان تخمک گذاری

بررسی سندرم تخمدان پلی کیستیک

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: نی نی یاری

ارسال شده در 15 شهریور 1397 توسط صمیمی با موضوع بارداری , سلامت , سلامت جنسی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است