۲۵ رمان که حداقل یک بار باید آنها را بخوانید:

یک کتاب عالی باید به تجربیات خواننده اضافه کند بدون اینکه فرد در پایان کتاب احساس خستگی داشته باشد.” با مطالعه، شما چندین زندگی را زندگی می‌کنید.”  ویلیام استیرون

کتاب ها در ذهن ما باز هستند و به ما اجازه می‌دهند تا یک عمر کامل زندگی کنیم، به تمام جهان سفر کنیم حتی بدون اینکه صندلی راحتی خود را ترک کنیم. وقتی ما یک کتاب می‌خوانیم، با کفشهای دیگران قدم بر می‌داریم، جهان را از دید دیگران می‌بینیم و مکانهایی، که حتی هرگز به آنجا نرفته ایم، را می‌ببینیم، یک روستای کوچک در هند یا دشتی سبز در نرنیا. کتاب ها در مورد عشق، دلشکستگی، دوستی، جنگ، بی عدالتی اجتماعی و انعطاف پذیری روح انسان به ما می‌آموزند. در اینجا ۲۵ کتاب که باید حداقل یک بار در زندگی خود بخوانید، معرفی شده است.

 • بادبادک باز نوشته ی خالد حسینی

داستان در واقع اعتراض به تغییرات گسترده سیاسی افغانستان از دهه ۱۹۷۰ تا دوره پس از ۱۱ سپتامبر را بیان می‌کند. بادبادک باز، داستان دوستی اندک و پیچیده ای بین امیر، پسر فردی ثروتمند و حسن، پسر خدمتکار پدر، با وجود اختلافات فرهنگی و طبقاتی می‌باشد که آشفتگی های جنگ آنها را از یکدیگر جدا ساخته است. خالد حسینی میهن خود را به گونه ای توصیف می‌کند که هرگز رسانه ها آن را پوشش نداده اند. دنیایی از مردم عادی که زندگی می‌کنند، می‌میرند، می‌خورند، دعا می‌کنند، رویا و عشق دارند را به ما نشان می‌دهد. این داستان درباره ی سایه هایی بزرگ که در طول دهه ها در اثر اسرار خانواده ها ایجاد شده، عشق پایدار دوستی و قدرت تبدیل آن به بخشش می‌باشد.

 • ستاره ها را بشمار نوشته ی لوییس لوری

این رمان که که برنده جایزه نیوبری است، داستان آنه ماری یوهانسن، یک دختر دانمارکی به همراه بهترین دوستش الن که یهودی است را در جنگ جهانی دوم کپنهاگ بیان می‌کند. هنگامی که آنه ماری می‌فهمد که نازی ها چه وحشتی در مردم یهودی ایجاد کرده اند، او و خانواده اش از هیچ کمکی برای محافظت از الن و والدینش و نیز شمار زیادی از یهودیان دیگر دریغ نمی کنند. رمان لوری با قدرت نشان می‌دهد که تفاوت های فرهنگی و مذهبی بین دوستان واقعی صادق نیست و این عشق، درخشان تر از تاریکی نفرت است.

 • غرور و تعصب نوشته ی جین آستین

موضوع اصلی این رمان کلاسیک، “یک حقیقت تایید شده است که یک مرد مجرد با ثروت خوب، باز هم زن می‌خواهد”  که یکی از اولین خط های داستان های شناخته شده می‌باشد، است. با این حال، معروف ترین اثر جین آستن، چیزی بیش از یک کمدی رفتار درباره ی بازار ازدواج و شگرد های نفوذ به طبقه ی اشراف در انگلستان در قرن نوزدهم می‌باشد. صرف‌نظر از لذتی که از تماشای جرقه‌های عشق بین الیزابت بِنِت و آقای دارسی می‌بریم، دلیل مهمِ علاقه‌ی خوانندگان به این اثر، توصیف صادقانه‌ی آستین از شخصیت انسان با همه‌ی زشتی‌ها و زیبایی‌هایش است. غرور و تعصب به عنوان یکی از طولانی ترین آثار در ادبیات انگلیسی ماندگار است. غرور و تعصب، یک رمان در مورد غلبه بر تفاوت های شخصیتی و طبقاتی، یادگیری خنده در زندگی، حتی زمانیکه بسیار ناعادلانه باشد و در مورد به رسمیت شناختن شخص عاشق با همه ی خوبی ها و بدی هایش می‌باشد.

 • بیگانگان نوشته ی اس. ای. هینتون

هینتون این رمان را زمانی که فقط شانزده سال داشت و از خواندن رمان‌های پوچِ عاشقانه خسته شده بود نوشت. او به‌ دنبال داستانی درباره‌ی حقایق تلخ زندگی نوجوانان در اواسط قرن بیستم آمریکا بود و از آنجا که چنین داستان‌هایی وجود نداشت، خودش شروع به نوشتن کرد. این رمان که برنده‌ی چندین جایزه از بخش رمان بزرگ‌سالان جوان شده است، از نگاهِ پونی‌بوی کِرتیسِ یتیم، داستان گروهی از پسران خشن خیابانی در شهر اوکلاهاما است که برای زنده ماندن تقلا می‌کنند، اما در میان خشونت، فشار هم‌سالان و خانواده‌های ازهم‌گسیخته‌شان، هوای همدیگر را دارند. این رمان یادآور این است که بزرگ شدن هرگز آسان نیست و درد، از دست دادن، دوستی و عشق تجربیاتی هستند که مرزهای اقتصادی-اجتماعی را هم ایجاد می‌کنند و هم از میان می‌برند.

 • زنان کوچک نوشته ی لویسا می‌آلکات

نویسنده ی ثروتمند رمان زنان کوچک با فهرستی از شخصیت‌های به‌یادماندنی، ما را به خانه‌ی گرم و راحتِ یک خانواده‌ی آمریکایی در قرن نوزدهم دعوت می‌کند. هر خواننده‌ای می‌تواند ویژگی‌های خودش را در یکی از شخصیت‌های این داستان پیدا کند، مثلا خلق و خوی جو، غرور مگ، شیطنت‌های ایمی یا کم‌رویی بت. این رمان داستان بزرگ شدن چهار خواهر (دختران مارچ) از نوجوانی تا بزرگ‌سالی در دوران جنگ داخلی آمریکاست. آنها در کنار هم با حقایق تلخ زندگی از قبیل فقر، بیماری و مرگ روبه‌رو می‌شوند و می‌آموزند که چگونه با وجود همه‌ی این تلخی‌ها دست از رویاپردازی، عشق‌ورزی و لبخند برندارند. زنان کوچک، یک رمان کلاسیک گیرا و جاودان درباره‌ی اهمیت خانواده و نعمت تنها نبودن است.

 1. یک مرد مجرد نوشته ی کریستوفر ایشروود

در حالی که این رمان به عنوان ششمین انتخاب آورده شده است، اما یکی از اولین رمانهایی است که به افراد توصیه می‌کنم، زیرا که فرد را به دنبال خود می‌کشاند. درست همانند منظومه ی شمسی. این رمان به یک روز زندگی مجردی جورج فالکونر، یک استاد انگلیسی که در سالهای متمادی همسر خود، جیم، را از دست داده است، نگاه می‌کند. در حالیکه جورج در برابر افسردگی مبارزه می‌کند و از نقاط زندگی خود در هر زمانی شگفت زده می‌شود، او به تدریج فهمیده است که صرف شام با بهترین دوست و صمیمی شدن با یک دانش آموز، هدیه ی زندگی با همه ی ناملایمات و پیروزی های آن می‌باشد. آیشروود، از طریق تصویر سازی یک روز زندگی یک مرد مجرد به ما یادآوری می‌کند که هر لحظه به حساب می‌آید. شفافیت آن، مستقیما به نگاه شما به اطراف بستگی دارد، سر خود را به اطراف بچرخانید و مردن را در صورت خود به چالش بکشید.

 • تار شارلوت نوشته‌ی ای.بی.وایت

اجازه دهید حال ‌و هوای‌تان را عوض کنم. چه کسی عاشق رمان هایی درباره ی حیوانات سخن گو نیست؟ این رمان کودک که بزرگ‌سالان را نیز مجذوب خود کرده است، برنده‌ی مدال لائورا اینگالز وایلدر شده است. رمان «تار شارلوت» که درباره‌ی خوکی به‌ نام ویلبِر و رفقایش شارلوت عنکبوت و تمپلتون موش است، در‌های تخیل را با سرعت به روی ما می‌گشاید و کاری می‌کند که از خودمان بپرسیم که اگر حیوانات سخن می‌گفتند، دنیا چگونه بود؟ این رمان ما را با پرسش‌های جدی‌تری هم مواجه می‌کند: اگر حیوانات می‌توانستند سخن بگویند، ما با آنها چگونه رفتار می‌کردیم؟ اگر حیوانات می‌توانستند از ترس‌ها و شادی‌هایشان بگویند، آیا بشر منصفانه‌تر با آنها رفتار می‌کرد؟ این رمان یادآور زیبایی‌های طبیعت، چرخه‌ی زندگی و اهمیتِ فراموش نکردن جایگاه و ارزش همه‌ی مخلوقات زمین است.

 • کتاب‌ خوان نوشته‌ی برنهارد شلینک

داستان رمان در اواخر قرن بیستم در آلمان اتفاق می‌افتد. این رمان توسط رابطه‌ی عجیب یک پسر ۱۵ ساله به‌ نام مایکل برگ با یک زن ۳۶ ساله‌ی بی‌سواد به‌ نام هانا اشمیت، اپراتور تراموا (واگن برقی) و نگهبان سابق زندان آشویتس، به‌نحو جسورانه‌ای خواننده را با جنایت‌های آلمان نازی در جریان هولوکاست مواجه می‌کند. همان‌طور که مایکل خواندن را به هانا می‌آموزد، هانا نیز شخصیت انسان‌ها را به مایکل می‌شناساند و او رفته‌رفته اختلافات جزئی میان خوبی و شرارت و عواقب تصمیمات فردی را یاد می‌گیرد. «کتاب‌خوان» روایت‌گر گناه فردی و ملی، عواقب رازداری و قدرت رستگاری است.

 • جین ایر نوشته‌ی شارلوت برونته

رمان کلاسیک برونته داستان کشمکش‌های یک دختر جوان برای یافتن جایگاهش در دنیایی پر از رنج و سختی که به‌ عنوان یک دخترک یتیم در خانه‌ی عمه‌اش متحمل می‌شود و شرایط اسفناک زندگی‌اش در مدرسه‌ی لووود و رازهای سیاهی که با استخدام شدن به عنوان معلم سرخانه در تورنفیلد هال، خانه ی آقای راچستر مرموز مواجه می‌شود را بیان می‌کند. جین با اراده‌ی قوی و انعطاف‌پذیری بالا در جست‌وجوی استقلالی است که انگلستان ویکتوریایی از زنان دریغ کرده است. داستان او سرمشق جاودانی از اراده‌ی یک زن در انتخاب مسیر زندگی‌اش به‌‌رغم سختی‌ها و استهزاء دیگران است.

 • پایان رابطه نوشته‌ی گراهام گرین

این یکی دیگر از کتاب هایی است که سرشار از حقایق باارزشی می‌باشد. به طوری که ممکن است بخواهید بلادرنگ آنها را تجربه کنید، اما باید یاد بگیرید که صبور باشید. این رمان داستان رابطه‌ی کوتاه اما سرنوشت‌ساز بین موریس بندریکس و سارا مایلز را بیان می‌کند. وقایع داستان تاحدی در آشوب‌ جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و از این‌رو کشمکش‌های فردی بر سر عشق، نفرت، احساس گناه و جست‌وجوی حقیقت و رستگاری همگی تأثرانگیز هستند. داستان موریس و سارا یادآور این حقیقت است که کارهایی که از سر عشق انجام می‌دهیم ‌می‌تواند به‌طور اجتناب‌ناپذیری بر سرنوشت ما اثر بگذارد و زندگی‌مان را به سفری آمیخته با لذت‌ و خطر مبدل سازد. عشق شاید همیشه پایدار و ابدی نباشد، اما درس‌هایی که به ما می‌آموزد ابدی هستند.

 • کشتن مرغ مقلد نوشته‌ی هارپر لی

پس از انتشار رمان دیگری از هارپر لی که پیش از رمان «کشتن مرغ مقلد» نوشته شده است، این رمان توجه زیادی را به خود جلب کرد. بنابراین حتی اگر این رمان را قبلا خوانده‌اید، الان زمان خوبی برای بازخوانی آن است. داستان از زبان اسکات فینچ شش ساله روایت می‌شود و درباره‌ی متهم کردن جوان سیاه‌پوستی به‌ نام تام رابینسون به جرم تجاوز به یک زن سفیدپوست است. این بحران شهر آلاباما را به‌هم می‌ریزد. اتیکس فینچ (پدر اسکات) وکیل منصوب‌شده‌ی رابینسون است. رمان که به‌ تناوب طنزآمیز و به ‌شدت صادقانه است با نگاهی انتقادآمیز به مسائل اجتماعی نظیر سیاست ‌های طبقاتی، نژادی و جنسی و گاهی به بی‌ عدالتی ‌های عجیب‌ و غریب نظام حقوقی آمریکا می‌پردازد.

 • هری پاتر و سنگ جادو نوشته‌ی جی.کی. رولینگ

حتما تمام کتاب‌های هری‌ پاتر را خوانده‌اید، اما پیشنهاد می‌کنم این رمان نخست از سری  کتاب‌های هری پاتر را دوباره بخوانید. دنیای جادوگری هری پاتر هم کودکان و هم بزرگ‌سالان را مجذوب خود کرده است. داستان پسر یتیمی که کودکی سخت و غمناکی را پشت سر می‌گذارد و بعد از وقایعی متوجه می‌شود که جادوگر است. این رمان جایگاه بالایی در فهرست‌ کتاب‌های برتر دارد. داستان رمان، درس عشق جاودان دوستی، درد فقدان و پیروزی خوبی‌ بر بدی‌ را به ما می‌آموزد و در واقع گاهی‌ اوقات سخت‌ترین نبردهای ما، نبرد ما با خودمان است.

 • باغ سری نوشته‌ی فرانسیس هاجسون برنت

این رمان محبوب بچه ها درباره‌ی مری لنوکس کوچک است که پس از از دست دادن پدر و مادرش در اثر بیماری وبا در خانه‌ی اربابی عموی خود در انگلستان زندگی می‌کند. «باغ سرّی» یک اثر کلاسیک جاودان درباره‌ی زیبایی‌های طبیعت، قدرت شفابخش عشق و ایمان به سحر و جادوست. همانطور که آفتاب یورکشایر قلب کوچک و سرد مری را گرم می‌کرد او با کالین، پسر عموی معلولش، دیکن و موجودات مهربان دیگر در باغ سری دوست شد. خواننده با مری خواهد خندید و گریه خواهد کرد و به همراه او عشق، اعتماد کردن و پذیرفتن چالش‌های دنیای پیرامون را می‌آموزد.

 • شیر، جادوگر و کمد نوشته‌ی سی.اِس. لوئیس

وقتی پیتر، سوزان، اِدموند و لوسی بی‌سروصدا وارد سرزمین جادویی نارنیا می‌شوند، دوستی با حیوانات سخن‌گو و جنگیدن با جادوگر سفید، آنها را با پیوندهای خانوادگی و ارزش شجاعت بیشتر آشنا می‌کند. این رمان فراتر از یک داستان درباره ی دنیایی است که در تکه‌ای از اثاثیه‌ی قدیمی خانه مخفی شده باشد. این رمان دربار‌ه‌ی بی‌حد و مرز بودن قدرت تخیل انسان است. داستان در پس‌ زمینه‌ی جنگ جهانی دوم در انگلستان رخ می‌دهد و سرزمین نارنیا نمایان‌گر امید ابدی به آینده ‌ا‌ی بهتر و روشن‌ تر است.

 • آنه در گرین گیبلز نوشته‌ی ال.ام. مونتگومری

وقتی دختر یازده‌ ساله‌ی یتیمی به‌ نام آن شِرلی زندگی جدید خود را با خواهر و برادر میان‌سالی به‌نام‌های مَتیو و ماریلا کاتبِرت آغاز می‌کند، بعد از گذشت مدتی متوجه می‌شود به‌ اشتباه به خانه‌ی آنها فرستاده شده است، چون آنها درخواست کرده بودند پسری را به فرزندی قبول کنند. با اینکه این واقعیت در آغاز آن‌ شرلی را دچار ترس می‌کند که مبادا خانواده‌ی جدیدش او را طرد کنند و علاقه‌ای به او نداشته باشند، اما درنهایت تخیل پرشور و قوی و قلب مهربان آن شرلی، نظر مساعد همه‌ی کسانی را که به ‌نوعی با او برخورد می‌کنند، جلب می‌کند. این رمان، داستان دل‌پذیر عشق و دوستی و یادآور این حقیقت است گاهی‌ اوقات نرسیدن به برخی از آرزوها بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای ما بیفتد.

 • دختری که از آسمان افتاد نوشته‌ی هایدی دورو

این رمان داستان راشل، دختر یک مادر دانمارکی و یک پدر سیاه‌پوست را بیان می‌کند. وقتی راشل، مادر و برادر کوچک‌ترش از یک آپارتمان نُه طبقه سقوط می‌کنند، فقط راشل زنده می‌ماند. پس از این اتفاق دل‌خراش، مادربزرگ سیاه‌پوست راشل او را به خانه‌ی خودش در محله‌‌ای می‌برد که اکثر مردم سفیدپوست هستند. راشل با پوست گندمگون و چشمان آبی ( چشمان یک دختر سفید پوست در صورت یک دختر ساهپوست) را با چالش معنای دورگه بودن در دنیای سیاه و سفید پیرامونش روبه‌رو می‌کند. دورو در این رمان ساختار فرهنگی نژادپرستی در آمریکا را زیر سؤال می‌برد و ما را با تعصبات‌ خودمان مواجه می‌کند.

 • دفتر خاطرات بریجت جونز نوشته‌ی هلن فیلدینگ

شخصیت بریجت جونز از نخستین ظهورش در سال ۱۹۹۶ تاکنون، نماد فمینیسم برای تمام زنان دنیا از انگلستان تا ژاپن بوده است. خاطرات خودتخریب‌گرانه و صادقانه‌ی او درباره‌ی شکست‌هایش در دوستی با مردان، مبارزاتش با چاقی و تمایلش به استقلال فردی و مالی برای خوانندگان بسیار ملموس است، زیرا اکثر افراد خاطرات او را در برهه‌ای از زندگی‌شان تجربه کرده‌اند. رمان شادی‌بخش و فُکاهی فیلدینگ تفسیر خنده‌دار اما منتقدانه‌ای از معنا و مفهوم زن بودن در دنیای کنونی است و به‌یاد زنان (و البته مردان) می‌اندازد که فمینیسم بیشتر بر روی پای خود ایستادن و خوددوستی تأکید می‌کند.

 • کلبه عموتام نوشته ی هریت بیچر استو

یک رمان شناخته شده ضد برده داری است. کلبه عمو تام محکومیت سیاسی و پوریتانی برده داری در آمریکا است. استو داستان های چند برده را به هم می‌آمیزد. از الیزای خشمگین که تا نجات پسرش از فروخته شدن از هیچ کاری فروگذار نیست تا عموتام متواضع که مسئولیت های خود را با آرامش به دوش می‌کشد و صادقانه و وفادارانه به ارباب خود خدمت می‌کند به عنوان مردی که از نظر ذهنی آزاد اما از نظر فیزیکی برده است. این یک رمان در مورد استقامت روح انسان و تعهد اخلاقی برای مبارزه در راه حق است.

 • بل جار توسط سیلویا پلت

بل جار یک رمان حیرت انگیز و واقع گرایانه بر اساس زندگی نویسنده است و داستان استر گرینوود، زن جوان با استعدادی که دوره ی کارآموزی خود را در یک مجله تابستانی در نیویورک سپری می‌کرد را بیان می‌کند. استر در می‌یابد که به جای لذت بردن از شیوه زندگی فریبنده در نیویورک، آن ترسناک و دلسرد کننده است. بل جار از مبارزه پلات با افسردگی بیرون می‌آید و نگاهی معتبر به روان انسان دارد و واقعیت های بیماری روحی را به تصویر می‌کشد.

 • آلیس در سرزمین عجایب نوشته ی لوییس کارول

این رمان کلاسیک یک داستان تخیلی است که برای کودکان نوشته شده است، داستان غریبی از سحر و جادو، که در آن آلیس پس از تعقیب یک خرگوش سفید خود را درحالی که بی سر و صدا در رودخانه نشسته است در یک جهان خیالی می‌یابد. با شروع رمان، به دنبال خرگوش از یک سوراخ پایین می‌افتید و به دنیای حیوانات سخن گو و قارچ های جادویی که باعث رشد آلیس در صورت خوردن آنها می‌شود، وارد می‌شوید. این رمان کودکان و بزرگسالان را به طرز شگفت آوری با محو کردن مرزهای واقعیت و افسانه و حساسیت های همه جانبه تلاش می‌کند تا راه خود را در دنیایی که نمی توان آن را فهمید، پیدا کنیم.

 • تصویر دوریان گری نوشته ی اسکار وایلد

در این رمان سرد، شخصیت افتخاری، دوریان گری، موضوعی از یک تصویر که توسط نقاش باسیل هالوارد کشیده شده است را بیان می‌کند. پس از آنکه دوست نقاشش از او پرتره ای در کمال زیبایی و جوانی می‌کشد، او با دیدن آن از اندیشه ی گذشت زمان و نابودی جوانی و زیبایی در اندوه عمیقی فرو می‌رود، پس در همان لحظه آرزو می‌کند که چهره خودش پیوسته جوان و شاداب بماند و در عوض، گذشت زمان و پیری بر پرتره ی او منتقل شود. پس از مدتی متوجه می‌شود که آرزویش برآورده شده. همانطور که دوریان زیبا تر می‌شود نقاشی اسرار آمیز او ظاهر کریه تری به خود می‌گیرد. رمان وایلد به طرز حیرت انگیزی توصیفی و با ظرافت نوشته شده است و ما را به چالش می‌کشد تا به درون خودمان نگاه کنیم و جوانب تیره تر طبیعت بشری و کشمکش بین خیر و شر که هر یک از ما با آن روبرو هستیم را دریابیم

 •  قتل در قطار سریع السیر شرق نوشته ی آگاتا کریستی

در یکی از اسرارآمیزترین داستان های کریستی، قطار سریع السیر شرق، در میان یک سرزمین برفی در یک شب بی روح متوقف می‌شود، و صبح روز بعد یک مسافر بدخلق و ناسازگار آمریکایی در حالیکه با دوازده بار خنجر خورده است پیدا می‌شود. فقط مسافرین دیگر ممکن است قاتل باشند زیرا که بدلیل وجود برف در بیرون امکان انجام این کار از بیرون بعید است. هرکول پوآرو به عنوان کارآگاه در رابطه با این قتل تحقیق می‌کند، با توجه به آشکار شدن ارتباط فرد مقتول با هر مسافر، داستان پیچیده ای حول مقتول ایجاد می‌شود. آگاتا کریستی، با تکنیک های معمول خود برای فریب خواننده، معماهایی را طرح می‌کند که مرز بین عدالت قانونی و انصاف را از بین می‌برد. و ما را به چالش می‌کشد که اگر قانون در دستان ما بود چگونه عمل می‌کردیم.

 • شازده کوچولو نوشته ی آنتوان دوسنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو ترجمه شده ترین کتاب فرانسوی زبان جهان است. شازده کوچولو، داستان پسر کوچکی است که پس از بازدید از چند سیارک دیگر برای سعی در فهمیدن بشر، از سیارک به زمین می‌افتد. در سفرهای خود، با مجموعه ای از شخصیت های عجیب و دلپذیرآشنا می‌شود. از جمله یک پادشاه بدون موضوع، فرد مستی که برای فراموش کردن شرم مستی، می‌نوشد و یک روباه.  شازده کوچولو یک تمثیل درباره ی حماقت یک مرد و گرایش او به خودتخریبی از طریق خشونت و فشار است. همچنین یک حکایت دلتنگی از قدرت انتقال  دوستی و اعتماد است.

 • نحسی ستاره های بخت ما نوشته ی جان گرین

کتاب نحسی ستاره های بخت ما، یک کتاب متقاعد کننده و متاثر کننده است که تجربیات هازل، یک نوجوان مبتلا به سرطان، و تجربیات یکی دیگر از نوجوانان گروه حمایت از افراد سرطانی را بازگو می‌کند. ترس ها و لذت هایشان را با هم به اشتراک می‌گذارند و خوانندگان شکنندگی زندگی را، از طریق صدای این جوانان که زندگی خود را به سختی و سوسو زدن در نقطه مرگ می‌گذرانند، درک می‌کنند. تسخیر خام از کشمکش نهایت بیماری با محبت و صداقت شگفت انگیز، به ما بادآوری می‌کند که عشق و دوستی و اعتقادات فراتر از هرچیزی و حتی مرگ می‌باشد.

 • جادوگر شهر اوز نوشته ی ال فرانک بااوم

یک رمان کلاسیک در مورد ماجراجویی و جادوگری، جادوگر شهر اوز داستان آنچه را که برای دوروتی گال و سگش توتو اتفاق می‌افتد زمانیکه گرفتار یک گردباد می‌شوند و از مزرعه کانزاز، خودشان را در شهر اوز می‌یابند. جاییکه آنها با تعدادی شخصیت های رنگارنگ ملاقات می‌کنند مانند  مترسک، آدم آهنی و شیر ترسو. آنها با هم برای دیدن جادوگر مشهور به شهر زمرد سفر می‌کنند و برای یافتن عقل، شجاعت، عشق و راه خانه تلاش می‌کنند. این رمان یک داستان گرم در مورد دوستی و شجاعت است، در مورد درک آنچه که دارید، و هرگز فراموش نکنید که خانه جایی است که قلب شما جاودان است.

ترجمه از گروه تأمین محتوای پرشین خاتون

ارسال شده در 1 بهمن 1397 توسط صمیمی با موضوع سبک زندگی , مطالب خواندنی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است