طرز تهیه کمپوست از زباله های خانگی

کمپوست اصطلاحی است که کودسازی از زباله معنی می دهد. تولید کود کمپوست از زباله‌های خانگی، بحثی است که اولین بار بیش از دو دهه پیش در کشورهای اروپایی و آمریکایی مطرح شد. مردم آموختند با این روش نه تنها می‌توانند از حجم زباله‌های تولید شده شهری بکاهند، بلکه کود مورد نیاز برای پرورش گیاهان خانگی را نیز بی‌هیچ هزینه‌ای تامین ‌کنند.

برای تولید کمپوست تقریبا از تمام مواد ارگانیک می‌توان استفاده کرد. کپه اولیه کمپوست نیازمند نسبت مناسبی از مواد غنی از کربن یا “قهوه‌ای” و مواد غنی از نیتروژن یا “سبز” است.

مواد قهوه‌ای به موادی چون برگ خشک، نی و چوب خشک گویند و مواد سبز شامل مواد طبیعی با رنگ سبز و تازه مثل علف تازه و اغلب مواد زائد آشپزخانه‌ها است.برگ‌ها بخش زیادی از زباله‌های حیاط‌ها و باغ‌ها را تشکیل می‌دهند. برای تولید کود کمپوست خوب در خانه که به کار نگهداری گل‌های گلدانی‌تان بیاید، می‌توانید از مقادیری از برگ‌های ریخته شده در پارک نزدیک خانه‌تان استفاده کنید.

هر روز در آشپزخانه منزل شما حجم زیادی از زباله‌هایی چون پوست خربزه و هندوانه، هویج، چای‌های کیسه‌ای، هسته سیب، پوست موز و تقریبا هر چیز طبیعی دیگری که در آشپزخانه به کار می‌رود، تولید می‌شود. شما تقریبا می‌توانید تمام زباله‌های طبیعی آشپزخانه‌تان را بازیافت کنید. برای تولید کمپوست در خانه می‌توانید از سطل‌های فلزی در بسته استفاده کنید و آن را در جایی چون بالکن خانه‌تان قرار دهید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که هر به هر اندازه زباله که تولید شد، به کود قبلی خود بیفزایید. حواستان باشد که زباله‌های خانگی جزو مواد “سبز” هستند، در نتیجه هر بار که مقداری زباله آشپزخانه‌ای به سطلتان اضافه می‌کنید، روی آن را با حدود ۲۰ سانتی‌متر از مواد “قهوه‌ای” مثل برگ‌های خشک، بپوشانید. برای اینکه کودتان با سرعت بیشتری تولید شود، می‌توانید تمام مواد آن را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید. برای اینکه روند تولید کمپوست کوتاه‌تر شود، باید به جزئیات هم توجه کرد. اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید، سطل بازیافتتان را در محلی قرار دهید که در معرض تابش نور خورشید باشد تا با کمک گرمای خورشید، مواد زودتر تجزیه شوند. اگر هم در منطقه‌ای گرمسیر و خشک زندگی می‌کنید، سطل را در سایه قرار دهید تا سرعت تبخیر آب مواد موجود در آن کم شود. استفاده از روش تولید ورمی کمپوست ازدوجهت اهمیت دارد، نخست اینکه حجم زیادی ازمواد زاید آلی با این روش بازیافت می شود و از نقطه نظر اقتصادی ومحیط زیست مهم است. دوم اینکه استفاده ازورمی کمپوست تولید شده در اراضی کشاورزی سبب بهبود کیفیت خاک و رشد گیاهان می شود که صرفه اقتصادی فراوانی را می تواند بدنبال داشته باشد.

برای ساکنین آپارتمان ها راههای مختلفی وجود دارد که می توانند با پیروی از آنها کمپوست تهیه نمایند. این راهی آسان برای کسانی است که می خواهند کمپوست خود را به روشی ارزان,کم جا و با قابلیت سازگاری با خویشتن تهیه نمایند.

برای تهیه کود کمپوست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ظرف مخصوص تهیه کود کمپوست

سطل یا جعبه مخصوصی که قابلیت زیر و رو کردن و جریان هوا را داشته باشد. می توانید از سطل ها و جعبه های آماده در بازار نیز استفاده نمایید.

  • محل نگهداری سطل کود کمپوست

سطل را در مکانی مسطح و در صورت امکان بیرون از منزل مثل حیاط، تراس یا پشت بام قرار دهید.

  • لایه های کود کمپوست

شاخه های خرد شده را کف ظرف قرار دهید تا جریان هوا برقرار باشد. سپس یک لایه برگ و بعد از برگها یک در میان مواد سبز و قهوه ای را اضافه کنید.

سطل که پر شد در جای مخصوص قرار دهید و هفته ای یکبار زیر و رو کنید.

اگر چنانچه رطوبت مواد شما زیاد بود مواد خشک مثل روزنامه ( به جز صفحات روغنی ) یا برگ خشک اضافه کنید و اگر رطوبت کم بود مقداری آب که می توانید از آبی که سبزیجات را شسته اید نیز استفاده کنید.

رطوبت کود بسیار مهم است که نه آنطوری باشد که چکه کند و نه آنقدر خشک باشد، درست مثل اسفنج فشرده و آب کشیده شده باید باشد.

کود کمپوست رنگ تیره ای و بویی شبیه خاک دارد. زمان آماده سازی این کود بین ۴ تا ۶ ماه می باشد. از کود کمپوست برای پای درختان و درختچه ها و همچنین پای گادان و گیاهان خانگی خود می توانید استفاده نمایید.

در زیر هم نمونه های مواد سبز و قهوه ای معرفی شده است.

مواد قهوه ای        

برگهای سوزنی همیشه سبز، برگ های خشک شده، شانه تخم مرغ، حوله و دستمال های کاغذی، چمنهای کوتاه شده خشک، روزنامه خرد شده، پوست درخت، کاه، خاک و اره و چوب ( به مقدار محدود)، مقوا ( برش داده شده به قطعات کوچک )، گل و گیاه خشک شده خانگی، کیسه های چای و قهوه

مواد سبز

برگهای سبز، زباله های باغ، گل ها، سبزیجات، پوست میوه جات، باقیمانده برخی غذاها، تفاله های چای و قهوه، پوسته های تخم مرغ

مواد غیر قابل کمپوست

علف های هرز و سمی، گوشت / ماهی /  استخوان، چربی / روغن / گریس، محصولات لبنی، پلاستیک، فلزات، شیشه، مواد سمی، زغال چوب، مواد شیمیایی، فضولات حیوانات خانگی، شاخ و برگ درخت گردو،گیاهان بیمار و حشرات

حتما بخوانید:

غذاها را تا چه مدت می توان درون فریزر و به حالت منجمد نگه داشت؟

هشدارهایی درباره گرم کردن مجدد مواد غذایی در مایکروفر

چطور از شر روغن‌های سرخ کردنی خلاص شویم؟

 

ارسال شده در 10 مرداد 1398 توسط صمیمی با موضوع پرورش گل و گیاه , سبک زندگی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است