دانستنی هایی درباره حدود روابط جنسی در دوران عقد

آیا تا به حال به روابط جنسی در دوران عقد به طور جدی فکر کرده اید؟ بزارید موضوع رو اینطور باز کنیم، بسته به فرهنگ خانواده ها و توافقی که بین آنها صورت میگیرد دوران قبل از مراسم ازدواج به اشکال گوناگون سپری میشود. برای مثال عده ای مدتی در دوران نامزدی عده ای دیگر اصلا به مراسم نامزدی اعتقاد ندارند و زودتر قبل از مراسم ازدواج عقد میکنند. به هر حال بسته به نوع رسم و رسوم و شرایطی که دارید یکی از حالا بالا ممکن است اتفاق بیفتد. اما سوال اصلی اینجاست که اگر شما هم جزو آن دسته هستید که پیش از برگزاری مراسم جشن عروسی حطبه عقد بینتان جاری شده باشید چطور با همسرتان تعامل خواهید کرد؟ به زبانی دیگر روابط زناشویی در دوران عقد چطور باید باشد و آیا قاعده و قانون خاصی در این باره وجود دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید.

بررسی شرایط روابط جنسی در دوران عقد

ابتدا در بررسی موضوع روابط جنسی در دوران عقد باید در نظر داشته باشید که از نظر دینی دختر و پسر از زمانی که خطبه عقد بینشان جاری میشود هر گونه ارتباط برای انها حلال است و رابطه آن‌ها با هم نه تنها نادرست نیست، بلکه کاملاً درست و بجا است.

البته باید توجه کرد، که چون اغلب بعد از دوران عقد مراسم عروسی برگزار می شود، برای خود زوج هم لازم است تا محدودیت ها را رعایت کرده و توقعات معقول از هم داشته باشند.

به طور معمول دوران عقد در واقع دورانی است که شما به لطف نزدیک تر شدنتان به همسر آینده خود شناختی از او به دست می آورید که شاید هیچ کس دیگر نتواند تا این حد او را بشناسد و این البته صرف نظر از لذتی است که از با هم بودن نصیب تان می شود.

در ادامه بررسی روابط جنسی در دوران عقد میبایست بدانید که زندگی مشترک شما هیچ وقت نمیتواند تنها بر اساس برقراری رابطه جنسی استوار بماند.

دقت در روابط جنسی در دوران عقد

رابطه زناشویی بخش مهمی از زندگی مشترک زوجین است اما کاملا تحت تأثیر جو روانی و عاطفی زندگی است. این اهمیت اساسی در دوران عقد و نامزدی بیشتر میباشد زیرا این دوران تقویت و شکوفایی عاشق و احساسات عاطفی است.

رابطه خفیف جنسی تنها نقش تسهیل نیل به این هدف را در این دوره بازی می‌کند

لازم به ذکر است که در دوران عقد احساسات عاطفی شکل می‌گیرد و رابطه جنسی اگر کنترل شده و خفیف باشد می‌تواند به شکل‌گیری و ظهور این احساسات کمک زیادی کند. با این حال به یاد داشته باشید رابطه جنسی تنها هدف ازدواج نیست و هیچ ازدواجی که تنها بر مبنای این رابطه و تمیلات آن شکل بگیرد پایدار و استوار نمی‌ماند.

به یاد داشته باشید در یک ازدواج موفق برای باقی ماندن در کنار هم، نیازمند پیوند روحی، روانی و احساسی هستید که مهمترین ارکان زندگی مشترک هستند.

به همین خاطر در صورتیکه بگذارید عشق و علاقه باعث کشش گردد، روح شما سریعاً آماده می‌گردد. برای هردوی شما، رابطه جنسی باید نهایت میزان ابراز علاقه به یکدیگر باشد و نه فقط وظیفه زناشویی و یا عاملی برای ارضاء جسمی.

می بایست برای پالایش روح و تعالی عشقتان، از رابطه جنسی استفاده کنید، نه برای خلاص شدن از یک حالت فیزیکی. در اینصورت شما و همسرتان همیشه در یک آرامش روحی قرار دارید و زندگی مشترک برایتان دلنشین است. هر چند روابط جنسی شما را در این راه یاری می‌رساند.

حد و حدود روابط جنسی در دوران عقد

به هر حال بعد از بررسی های انجام شده حد و حدود روابط جنسی در دوران عقد به چه صورت باید باشد؟ باید دختر و پسر به کلی رابطه ای نداشته باشند یا میتوانند مانند زوج های ازدواج کرده رابطه زناشویی برقرار کنند؟ جواب سوال این است: هیچ کدام

همیشه به یاد داشته باشید رابطه جنسی در دوران عقد تعاریف خاص خودش را دارد. شما شرعا همسر هستید و اگر یک رابطه کامل با هم داشته باشید که حتی منجر به بارداری شود، باز هم شرعا و قانونا کسی نمی تواند به شما خرده بگیرد.

اما آن چیزی که در این میان شک و تردید به وجود می آورد، عرف است، البته اگر به این موضوعات اعتقاد داشته باشید که بهتر است داشته باشید چون موضوعات مربوط به عرف روی زندگی شما تاثیر میگذارند پس بهتر است از آنها خیلی دور نشوید.

از طرف دیگر در قبال عرف نباید جبهه گرفته شود. همیشه آن چیزی که از قدیم باب بوده و به ما رسیده اشتباه نیست

چرا که ملاحظات دوران است که بر اساس تجربه رعایت می شود. شما و همسرتان بعد از عقد شرعا زن و شوهر هستید اما زوجی که زندگی مشترکتان را هنوز آغار نکرده اید و وابسته به پدر و مادرتان هستید. این یعنی شما باید برخی از چهار چوب های زندگی دوران تجرد را همچنان حفظ کنید و به آن پایبند باشید. بر اساس این قوانین و چهار چوب شما باید در دوران عقد از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنتان برای شناخت بیشتر استفاده کنید تا تضمینی برای زندگی موفق ترتان باشد.

روابط زناشویی در دوران عقد و ایجاد احساسات عمیق

در این بین حد متوسطی از روابط جنسی در دوران عقد می تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود و رابطه جنسی کاملی شکل گیرد، شما قدرت تصمیم گیری در آینده را از دست خواهید داد و به قولی چاره ای از نظر عاطفی نخواهید داشت. در دوران عقد (و عده ای دوران نامزدی که البته اصلا توصیه نمیشود) زن و شوهر می توانند از بازی و ملاعبه از لذایذ جنسی نسبت به همدیگر برخوردار شوند و در انجام رابطه جنسی اصلی (رابطه زناشویی کامل) خیلی عجله نکنند و اگر بتوانند انجام عمل اصلی را به بعد از مراسم ازدواج موکول کنند.

دلیل این امر این است که هر مرحله ای از ازدواج لذت‌های ویژه و خاص خود را دارد و دوران عقد و نامزدی بهتر است به بازی‏های عاشقانه و ملاعبه (لمس قسمت‌های حسی، بوسیدن و عشق ورزیدن و ارتباط کلامی – عاطفی) ختم شود.

استفاده از لباسهای مناسب و استفاده از عطر و آرایش سبک هنگام حضور نزد همسرتان، کار بسیار مناسبی است. در این میان، همسرتان نیز از لذت این معاشقه بهره خواهند برد و مطمئن باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

نباید در برقراری روابط جنسی در دوران عقد عجله کرد تا خود را در وضعیتی قرار دهید که انتخاب دیگری نداشته باشید. چرا که یک رابطه جنسی کامل شما را پایبند یکدیگر می کند. احساس تعهد می آورد، وابسته می کند و باعث می شود در جایی که باید تفکر منطقی داشته باشید احساسی تصمیم بگیرید که این برای هیچ کدام خوب نیست.

بعد از گذشت مدتی شاید شما احساس کنید که همسر آینده تان دقیقا آن طور نیست که فکر می کردید و زندگی با او می تواند باعث بدبختی شما شود و احتمالا انتخاب درستی نداشته اید. در این صورت رابطه جنسی شما را در فاز وابستگی عاطفی قرار می دهد و تصمیم گیری بر اساس منطق و جدایی برایتان دشوار می شود و در این صورت است که دختر خانم ها بسیار آسیب پذیر تر میباشند و در این شرایط خیلی بیشتر از آقایان ضرر میکنند.

دقت در این فصل از زندگی مشترک آورده های زیادی برایتان به ارمغان خواهد آورد دقت در مسائل و روابط جنسی در دوران عقد میتواند به ازدواجی بی اضطراب و بدون استرس ختم شود.

منبع: ویکی روان

حتما بخوانید:

رفتار هایی که مردان در همسرشان نمی پسندند

بعد از دعوا با همسرتان هرگز این کار‌ها را نکنید!

اصول همسر داری برای آقایان

ارسال شده در 19 اسفند 1397 توسط صمیمی با موضوع زناشویی , سبک زندگی

مطالب مشابه

logo-samandehi
پرشین خاتون پرتال جامع بانوان با مطالبی جدید و به روز در همه زمینه‌های مربوط به بانوان است که به صورت خاص برای مخاطب ایرانی سفارشی‌سازی شده است.امید است بتوانیم راهگشا و راهنمای بانوان پر تلاش ایران زمین باشیم. مطالب این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

برای دریافت آخرین مطالب و مقالات “ پـــرشین خاتـــون ” ایمیل خود را در کادر بالا وارد نمایید و بر روی ثبت کلیک کنید

©پرشین خاتون / بازنشر مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است